Антикризові заходи для громадян

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення щодо забезпечення додаткових соціальних гарантій на період карантину для фізичних осіб-підприємців, які мають дітей, і людей, які втратили роботу та зареєструвались у центрі зайнятості як безробітні.

«Люди втрачають засоби для існування. Тому ми пропонуємо додаткові програми соціальної підтримки для сімей з дітьми в період карантину», — зазначила міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Рішенням уряду запроваджено виплату допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які належать до першої і другої груп платників єдиного податку та сплачували єдиний соціальний внесок, на період карантину та на один місяць після дати його відміни.

Такою допомогою можуть скористатися майже 300 тисяч сімей. Її надаватимуть на кожну дитину до 10-річного віку у розмірі прожиткового мінімуму (для дітей віком до 6-ти років — 1779 грн; для дітей віком від 6-ти до 10-ти років — 2218 гривень).

Також для громадян, які втратили роботу або не мають можливості працевлаштуватися під час карантину, спрощено доступ і надано можливість отримати державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, яка передбачає і доплати на кожну дитину.

Цією підтримкою буде охоплено майже 100 тисяч громадян. Середньомісячній розмір допомоги для малозабезпеченої сім’ї, у якій виховуються неповнолітні діти, становитиме від 2800 до 3020 гривень.

Рішенням уряду збільшено з двох до трьох місяців термін простроченої заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг одержувачами житлових субсидій і пільг, за наявності якої житлова субсидія не призначається.

За повідомленням Косівської РДА.

Share