Поминальні дні в Старих Кутах

В Старих Кутах поминальні дні – це понеділок і вівторок Великодній. Людина помирає тричі: перший раз, коли відходить душа, другий, коли не відвідують могилу, третій, коли про ту людину всі забули.
В понеділок поминальний день в долішній парафії в долішній церкві, а у вівторок в горішній. В ці дні відвідуються могили рідних, друзів і просто знайомих, моляться за їх душі, згадується про все добре, що ця людина зробила за своє життя. І тоді ти ще раз задумуєшся, що головне в цьому житті. В ці дні люди застеляють гроби.

Так люди застеляли гроби більше 100 років тому.(фотографія з сімейного альбому Біляків)

Так люди застеляли гроби більше 100 років тому.(фотографія з сімейного альбому Біляків)

В Кутах вже по-іншому: там на могилах на Провідну неділю збирається родина і пригощає чаєм, кавою тих людей, які приходять помолитись за їх рідних. Це може набагато легше і доступно.
Як важливо зберігати давні родинні світлини, адже це є тепер великою цінністю побачити життя людей 100 і більше років тому. За 100 років ми не можемо знати, як люди будуть жити і чи вони збережуть наші звичаї, який в них буде зовнішні вигляд. Пам’ять про своє село, звичаї, а також людські долі я залишаю нашому майбутньому поколінню в своїй книжці « Старі Кути зачарованої Гуцульщини».
Share