Миколай навідався до хворих діток

Свято Миколая — улюблене для дітвори і навіть дорослих, які теж мріють про диво.

19 грудня кожен з нетерпінням очікує подарунків. Але не всі можуть бути цього дня вдома, в колі своєї сім’ї. Так склалися обставини, що цьогоріч і я потрапила до числа таких невдах. Хвороба. Лікарня. Тривожні будні. Але, незважаючи на все, було ще й… очікування Миколая.

«Наші подарунки чекатимуть нас удома, бо тут, в лікарняній палаті, святий Миколай не зможе нас знайти», — казала я своїй донечці.

Але, на щастя, дива таки бувають у житті. Уявіть приємне здивування маленьких пацієнтів, коли зранку 19 грудня їх привітали зі святом медперсонал дитячого відділення ЦРЛ (завідувач В.В.Дяк) і отець-декан УПЦ КП Іван Близнюк, після чого діткам вручили солодкі подарунки від районної державної адміністрації (голова Я.І.Шинкарук).

Не встигла малеча досхочу посмакувати солодощами та висловити медсестрам свої враження (а медсестри у відділенні дуже уважні та чуйні, справжні професіонали), як усі вже поспішали побачити театралізоване дійство. Його підготували вихованці Косівської станиці Національної скаутської організації «Пласт». Хворі діти були не просто глядачами, а брали безпосередню участь у цьому заході.

Можливо, ще пролунав би не один віршик з уст найменших пацієнтів, але дитяча цікавість кликала їх розпаковувати нові подарунки, цього разу — від Крайової пластової старшини з Німеччини, Баварського Червоного Хреста та особисто від пані Ольги Ткаченко, яка сама хворіє, але не полишає творити доброчинні справи. Така плідна доброчинна співпраця цих організацій на Косівщині — результат багаторічних взаємовідносин Косівської станиці «Пласту», яку очолює Ростислав Теодозійович Мартинюк, а також завідуючої дитячим відділенням ЦРЛ Валентини Вадимівни Дяк та меценатів з Німеччини.

За легендою, святий Миколай увесь свій великий спадок, що залишили йому батьки після смерті, роздав бідним та хворим. Бог подарував йому вічне духовне життя на небі і дав можливість раз на рік приходити на землю з дарунками для щирих, чесних дітей і дорослих. Як добре, що в цей, такий непростий час є люди, які, наслідуючи святого Миколая, допомагають тим, хто найбільше цього потребує.

Марія Гончук

Share