Футбольний сезон 2008 року на Косівщині завершено

Аналізуючи результати виступу наших команд в районних, обласних та всеукраїнських змаганнях з футболу сезону 2008 року та порівнюючи їх з результатами сезону 2007-го, можна помітити деякий спад у показниках команд всіх рівнів цього найбільш масового та популярного виду спорту. Можливо, вплинула зміна поколінь та омолодження команд чи фінансові негаразди, а, можливо, — легковажне ставлення до своїх обов’язків тих, хто відповідає за результат.

Якщо в районному чемпіонаті рівень юнацького футболу з кожним роком зростає, то дві наші основні команди «Гуцульщина» (Косів) і «Карпати» (Кути) цього року юнацькими складами особливих результатів не показали. Очевидно, рівень підготовки юних футболістів районного рівня з обласним відчутно різниться.

Знизили свої показники і юні футболістки. Якщо в 2007-му вони були срібними призерами Всеукраїнських змагань «Даруємо дітям радість», то в цьому році їх виступ обмежений лише третім місцем в зональних змаганнях цього турніру. Лише доросла жіноча команда району, представлена гравцями з Березова, як і торік, стала чемпіоном обласних сільських спортивних ігор. На жаль, цього не скажеш про чоловічу збірну сільських футболістів, які вперше не потрапили до фінальної частини сільських ігор.

На мінорній ноті завершили футбольний сезон наші основні команди «Гуцульщина» та «Карпати». Виборовши в минулому сезоні право виступати в лізі найсильніших команд області, «Гуцульщина» наче розчинилась у вирі еліти. Досить посередньо завершили сезон і кутські «Карпати» серед команд другої ліги області.

Організація та проведення чемпіонату, кубка та суперкубка району, районних турнірів з футболу — це завдання районної федерації.

Цього року в чемпіонаті та кубку району взяли участь 11 команд як основного, так і юнацького складів. Приємно те, що, незважаючи на скорочення штатних інструкторів зі спорту в селах району, ні одна команда не зійшла з дистанції. Це вказує на велику популярність футболу в нашому районі.

Змагання в селах збирають тисячі уболівальників, і не один десяток молоді, беручи участь в змаганнях, веде здоровий спосіб життя.

Тепер декілька слів про уболівальників, для яких в першу чергу і проводяться футбольні змагання. Зрозуміло, що, уболіваючи за свою команду, кожен прагне тільки перемоги. Але перемога будь-якою ціною, в тому числі тиском або хуліганськими діями на суддівський корпус — це не припустимо. Через це питання забезпечення суддів для обслуговування матчів чемпіонату для районної федерації футболу є дуже проблемним.

Однак попри всі негаразди, чемпіонат району відбувся і пройшов в напруженій боротьбі за нагороди. Чемпіона та призерів, як порослих, так і юнацьких команд, чекають медалі.

Досить напружено та амбіційно відбувався розиграш кубка району. Цей престижний трофей завжди приваблював кожну команду, особливо пістинський «Кремінь», який неодноразово ним володів і здобув його цього року.

Останнім офіційним і не менш популярним змаганням є суперкубок району, в якому в очній грі з’ясовують, хто сильніший: чемпіон чи володар кубка. Але, на превеликий жаль, вперше в історії косівського футболу чемпіон району рожнівська «Зоря» не з’явилась, проігнорувавши як змагання, так і сотні уболівальників, які прийшли на матч. Звичайно, виконком федерації та її дисциплінарний комітет приймуть відповідні рішення.

На завершення хочеться висловити слова вдячності тим, хто безпосередньо займався участю команд у змаганнях, місцевим органам влади та меценатам, які фінансово підтримували свої команди, членам виконкому та суддівському корпусу районної федерації футболу за співпрацю, терпіння та порозуміння.

В. Якимишин,
голова районної федерації футболу

Share