Косівський район електричних мереж (РЕМ)

Косівський район електричних мереж (РЕМ) є чи не найчисельнішою виробничою структурою на Косівщині.

У філії «Косівський РЕМ» ВАТ «Прикарпаттяобленерго» — 180 працівників. Серед підрозділів — Кутська, Яблунівська і Космацька майстерські дільниці. їхнім основним завданням є забезпечення підприємств, установ, організацій і населення району надійним та безперебійним постачанням електроенергії, запобігання аваріям в електроустановках та підтримання електромереж в нормальному технічному стані. Як вдається цьому колективу справлятися зі своїми обов’язками? Про це розповідає директор філії «Косівський РЕМ» ВАТ «Прикарпаттяобленерго» Валерій БОДНАРУК:

— Рік, що минає, був надзвичайно складним. Він вніс непередбачувані корективи у діяльність багатьох галузей. Велике випробування випало і на долю нашого колективу. Липнева повінь завдала чималих збитків енергетикам. Про це уже повідомлялося в газеті. А листопадові пориви вітру — ще одна біда. Ці дві стихії немов екзаменували колектив на злагодженість дій, оперативність, уміння працювати в екстремальних умовах. Бо якщо щороку в середньому нам доводилося замінювати приблизно по 600 електроопор, то лише протягом останнього місяця їх замінили понад 200. Причому цю роботу виконували у важкодоступних місцях, де неможливо під’їхати транспортом, застосувати необхідну техніку.

Велику допомогу ремівцям надавали місцеві жителі гірських населених пунктів, депутати сільських рад. Ми їм щиро вдячні за належне взаєморозуміння й турботу. До ліквідації наслідків стихії були залучені також механізовані колони з Тернополя, Житомира. Житомиряни, які зарекомендували себе як сумлінні виконавці, й зараз працюють у нашому районі. Вони виконують певний обсяг робіт на електролінії в Лючках.

Варто сказати, що енергетикам з кожним роком стає все складніше виконувати свої завдання в зв’язку зі значною зношеністю мереж. Адже будували ці лінії ще в 70-их роках минулого століття. Тож не дивно, що в деяких населених пунктах вони не витримують натиску підступної стихії. Сильний вітер завдав пошкоджень і в Шепоті, і в Космачі, частково в Брустурах. І лише завдяки тому, що енергетики усвідомлюють всю повноту своєї відповідальності, якихось тривалих перебоїв з електропостачанням майже не виникало. Монтери не рахувалися зі своїм часом, працювали вдень і вночі, у вихідні і святкові дні. Розуміємо, що від нашої праці залежить добробут людей.

У цьому році повністю перебудували лінію 10 кВ у Розтоках, а також від Яблунова до Космача. Тепер продовжуємо реконструкцію лінії 0,4 кВ зі встановленням сучасник ізольованих проводів у с. Уторопах. Таку роботу розпочали і в с. Лючках. Перевага нових ліній над нині діючими, найперше, полягає в довготривалості й надійності експлуатації.

Хочу також зазначити, що керівництво ВАТ «Прикарпаттяобленерго» приділяє значну увагу питанню попередження випадків ураження струмом. Компанія навіть випустила дуже гарно оформлену книгу для наймолодших користувачів електроенергією. Це ілюстрована розповідь про електробезпеку для дітей «Вольтик — суперагент» на 35-ги сторінках. Книга в доступній казковій формі розповідає про важливе значення електроенергії, застерігає від небезпеки та навчає, як правильно поводитися з електроприладами.

Для підтримання електричних мереж району в належному технічному стані виконано значний обсяг робіт. За 11 місяців поточного року замінено 946 аварійних опор (у 2007-му — 847). Повністю перебудовано повітряних ліній ПЛ-0.4 кВ 35,1 км (торік 25 км). Здійснено капремонт 47 трансформаторних підстанцій ТП-10/0.4 кВ (у 2007-му — 30). Встановлено сім розвантажувальних ТП (у минулому році — 4). Замінено 56 опор на повітряних лініях ПЛ-10 кВ та 6,64 км проводу. На 21,67 км проведено повну перебудову повітряних ліній 10 кВ (торік — 0,9 км). В цьому році отримали також дві одиниці спеціалізованої техніки: ямобур на базі автомобіля ГАЗ-66 і ПАТУ (вишка на базі трактора). Наявність цієї техніки дає можливість оперативніше виконувати аварійні роботи, збільшувати обсяги капітального ремонту ліній.

Не випадково наводжу цифри в порівнянні з минулим роком. Це засвідчує, що обсяги робіт із забезпечення споживачів надійним та безперебійним електропостачанням з кожним роком зростають. Керівництво та спеціалісти району електромереж і надалі будуть робити все від них залежне, щоби їхня праця не викликала нарікань як з боку жителів Косівщини, так і зі сторони інших споживачів. Це і буде для нас високою оцінкою за нашу трудову діяльність.

Записав Ігор Сусак

Share