Житлова субсидія збереже тепло у вашій оселі

У 2008 році ціни на газ для населення підвищувалися тричі. Останнє — грудневе — подорожчання аж на 35% буде найпомітнішим для сімейного бюджету, оскільки опалювальний сезон пише розпочався. Тому, попри економію блакитного палива та перехід на альтернативні джерела енергії, незаможні верстви населення ще мають змогу оформити житлову субсидію.

На даний час ціна на природний газ поділяється на чотири категорії відповідно до об’ємів спожитого газу за попередній рік. І для того, щоб вартість газу була меншою, малозабезпечені верстви населення змушені використовувати його економно, незважаючи на те, що доводиться змиритися з нестачею тепла у своїх оселях. Тому оформлення субсидії сьогодні є актуальним для даної категорії населення.

Субсидія — це безготівкова допомога держави малозабезпеченим сім’ям у зв’язку з підвищенням плати за спожитий природний газ та житлово-комунальні послуги. Право на отримання субсидії мають родини, які мешкають у державному, приватному, громадському житловому фондах та житлово-будівельних кооперативах. Субсидія є безповоротною, а її отримання не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла. Субсидія, як правило, призначається з місяця звернення на весь опалювальний період.

За умови призначення житлової субсидії на газопостачання, громадяни, прописані у житловому приміщенні, сплачують 20% середньомісячного сукупного доходу, а якщо проживають тільки пенсіонери, які не працюють, та інші непрацездатні громадяни, джерелом існування яких є тільки доходи від особистого підсобного господарства, пенсія та інші соціальні виплати. Якщо у складі прописаних є неповнолітні діти, інваліди 1-ої та 2-ої груп і середньомісячний сукупний дохід на одного мешканця у житловому, приміщенні не перевищує вартісної величини межі малозабезпеченості — 15 %.

Норми споживання природного газу, на які призначається житлова субсидія, встановлені Постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 1996 р. № 619 «Про затвердження норм споживання природного газу населенням…», виходячи з 21 кв. м. на кожного мешканця, прописаного в житловому приміщенні, та додатково 10,5 кв. м на сім’ю.

Для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі — на загальну площу, незалежно від розміру квартири. Сума нарахованої субсидії дорівнює санітарній нормі площі для даної сім’ї — 11 куб. м., вартість газу за 1 куб. м. При призначенні субсидії, за наявності засобів обліку, розмір субсидії розраховується, виходячи з фактичного споживання послуг за попередній опалювальний період, але не більше встановлених норм.

Якщо лічильник встановлено на початку терміну дії житлової субсидії, за умови, що фактичне споживання газу незафіксоване, розрахунок розміру субсидії проводиться, виходячи з «0» норми споживання. Але це не повинно хвилювати отримувачів субсидії. Під час дії субсидії громадяни повинні сплачувати обов’язкову частку плати в межах норми споживання (вона повинна бути зазначена у повідомленні про призначення субсидії).

Слід пам’ятати, що за послуги, використані понад норму споживання, громадяни повинні стовідсотково оплачувати послуги, використані понад цю норму, та щомісячно фіксувати обсяг використаного газу. Коли вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка плати за цю послугу, тоді сплачується лише її фактична вартість.

Якщо після закінчення терміну отримання субсидій газ буде використано на суму, більшу від розрахункової, на яку призначено субсидію, виходячи з фактичної вартості споживання в попередньому році, то відділ субсидій дораховує необхідні кошти і компенсує їх постачальнику газу. Отже, абонент, якому призначена субсидія, для уникнення заборгованості за спожитий газ повинен щомісяця сплачувати обов’язкову частку. Абоненти, в яких встановлені лічильники, зобов’язані сплачувати в повному обсязі за газ, використаний понад норму, і щомісячно фіксувати покази лічильника. У той же час, за умови економного витрачання газу, обов’язкова частка плати за газ на наступний період може бути зменшена на 1-5% від суми призначеної обов’язкової частки.

В. Фейчук,
начальник Косівського УЕГГ

Share