За сильну державу треба боротись

14 вересня в Івано-Франківську відбулось віче «За сильну державу», яке провело Всеукраїнське об’єднання «Свобода».

Незважаючи на прохолодну погоду, бажаючих послухати лідерів ВО «Свобода» прийшло доволі багато. Перед присутніми виступали голова ВО «Свобода» Олег Тягнибок, член політради партії Ірина Фаріон, керівник Івано-Франківської обласної організації ВО «Свобода» Олександр Сич та голова Кримської організації ВО «Свобода» Едуард Леонов.

Розпочалось віче з виконання Державного Гімну, після чого, з вступним словом до присутніх звернувся Олександр Сич. Зокрема у своєму виступі він зазначив, що оскільки «Свобода» є відповідальною політичною силою, то вона вважає за необхідне у сучасних політичних умовах прийти до своїх виборців та пояснити їм, що відбувається в державі.

Своєрідною несподіванкою для зібрання стала участь у віче голови Кримської організації ВО «Свобода» Едуарда Леонова, якого через політичну діяльність нещодавно покалічили, зламавши обидві ноги. Було помітно, з якою цікавістю іванофранківці сприймали його виступ. У ньому Едуард Леонов неодноразово звертався до присутніх із закликом підтримати справжніх кримчан, які зазнають постійного утиску від неукраїнської влади автономії. «З 600 загальноосвітніх закладів, що працюють на півострові, пише 6 ведуть навчання українською мовою», «єдина україномовна газета «Кримська світлиця» — постійно під загрозою закриття» — зауважив голова Кримських свободівців. Це лише один з цілого ряду названих ним фактів приниження українців на півострові. Тому гість віче закликав підтримати ініціативу «Свободи» про проведення Всеукраїнського референдуму щодо скасування автономії Криму та повернення йому статусу області.

Як завжди, надзвичайно емоційною у своєму виступі була відомий мовознавець, член політради ВО «Свобода» Ірина Фаріон. Вона звернула увагу на Те, що проблеми з утисканням

всього українського спостерігаються не лише на півдні та сході України, але й у Львові та інших містах. Крім того, пані Фаріон закликала українців не бути «соціальним народом», який кидається на подачки влади. «Соціальний народ, який говорить тільки про хліб, тільки хліб і матиме». Саме такий народ потрібен сьогоднішній неукраїнській владі» — наголосила вона.

Зрозуміло, що найочікуванішим гостем віче став голова Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок. Своє звернення він розпочав з того, що дуже любить виступати перед іванофранківцями, оскільки тут відчуває справжній український націоналістичний дух. Поступово голова партії перейшов до аналізу політичної ситуації у нашій державі. Зокрема він зазначив, що минулого року в цей час «Свобода» попереджала про такий розвиток подій. І знову українці стали обдуреними представниками гак званої демократичної коаліції. У свою чергу за словами Тягнибока, якщо б у Верховній Раді сьогодні були депутати його партії, го це б змусило і БЮТ, і НУНС дотримуватись своїх обіцянок.

«Свобода у Верховній Раді мала б стати такою собі щукою, яка б не давала спокійно плавати цим жирним карасям» — сказав він. Також велику увагу він присвятив обороноздатності України. І це не випадково, зважаючи на нещодавній конфлікт у Південній Осетії. «Україні потрібна сильна боєздатна армія. Ми всі повинні зрозуміти, що у нас є агресивний сусід в особі Москви. І нікому, крім нас, не вигідна сильна українська армія, тому ми повинні розбудовувати власні збройні сили»’— наголосив Олег Тягнибок. Також він засудив відмову України від ядерної зброї.

Загалом виступ голови партії тривав майже годину, перериваючись гучними аплодисментами присутніх.

Прес-служба Косівської
районної організації
ВО «Свобода»

Share