Якщо зник струм

«Світло в будинку зникає регулярно — щонайменше раз на місяць на одну-дві години, переважно ввечері. Жодного разу енергетики не попередили про відключення. Наразі ще ніщо не «згоріло», — пише в листі до редакції житель Брустурів Микола Петрів. Енергетики поясненнями перед споживачами особливо не переймаються.

Пояснюємо нашим читачам, що вони мають право звернутися до районного диспетчера електричних мереж і повідомити, що викликаєте їхнього представника для складання і підписання акта-претензії, а також вимагати письмових пояснень, чому зникає струм. При першій можливості слід зареєструвати письмову заяву в РЕМі.

До речі, представник енергопостачальника для складання акта має прибути до споживача впродовж трьох днів — у місті, і впродовж семи — у сільській місцевості.

Обленерго, надаючи послугу, не турбується про її якість. Зате вчасно нагадує, коли спізнюємося з платежами за спожиту «електрику».

У Правилах користування електричною енергією передбачено описану вище ситуацію. Тож акт-претензію можна скласти й без РЕМу. Цей документ вважають дійсним, якщо його підписали не менш ніж три споживачі або споживач і виборна особа органу місцевого самоврядування. А тоді вже й компенсацію можна вимагати.

Мирослав Явірницький

Share