За нанесення тілесних ушкоджень треба відповідати перед законом

Цього року в нашому районі зросла кількість випадків нанесення тілесних ушкоджень громадянам на побутовому грунті через неприязні стосунки.

Слід звернути увагу жителів Косівського району на те, що за нанесення умисних легких тілесних ушкоджень (ст. 125 Кримінального кодексу України) та умисне завдання удару, побоїв або вчинення інших насильницьких дій, які завдали фізичного болю і не спричинили тілесних ушкоджень (побої і мордування — ст. 126  КК України) передбачена кримінальна відповідальність.

Особи, яким виповнилося 16 років, і які скоїли злочин, передбачений ст. 125 Кримінального кодексу України, будуть притягнуті до кримінальної відповідальності у вигляді штрафу до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та громадськими роботами на 200 годин, або до одного року. Якщо ж умисне легке тілесне ушкодження спричинило короткочасний розлад здоров’я або незначну втрату працездатності, то такі протиправні дії караються громадськими роботами на термін від 150 до 240 годин, до одного року, або арештом (до шести місяців), можливо обмеженням волі (до двох років).

Вчинення злочину, передбаченого ст. 126 КК України, карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на термін 200 годин та до одного року.

Діяння, що мають характер мордування, вчинені групою осіб, або з метою залякування потерпілого чи його близьких, карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на цей термін.

Слід зазначити, що кримінальні справи за вказаними статтями Кримінально-процесуального Закону порушуються судом не інакше, як за скаргою потерпілого.

Також слід звернути увагу, що, згідно з ч. 1 ст. 122 Кримінального  кодексу  України, умисне спричинення середньої тяжкості тілесних ушкоджень, що спричинило тривалий розлад здоров’я або значну втрату працездатності, карається виправними роботами до двох років або обмеженням волі до трьох років, або позбавленням волі до трьох років.

Ті ж самі дії, вчинені з метою залякування потерпілого або родичів чи примусу до певних дій, що передбачено ч. 2 ст. 122 Кримінального кодексу України, караються позбавленням волі від трьох до п’яти років.

Іван Хомин,
помічник прокурора Косівського району

Share