«Дуже вчасне віче»

Це найсвятіша справа — об’єднатись довкола ідеї побудови, відновленої ціною мільйонів людських жертв Української держави.

Але в реальності — чвари між найвищими гілками влади. Не вперше. І не вперше зневірюються низи.

Щоб знову Україна не опинилась у московському ярмі, щоб її у нього не втягнули проросійські сили — такою була суть віча, проведеного сьомого вересня цього року в Івано-Франківську.

На ньому виступили голови облдержадміністрації та обласної ради Микола Палійчук та Ігор Олійник, член Національної премії ім. Тараса Шевченка, професор Степан Пушик, заслужений журналіст України Ольга Бабій, голова обласної організації «Свобода» Олександр Сич, народний депутат України, голова обласної організації’ НРУ Роман Ткач та інші.

Від імені Косівщини у вічі взяли участь як представники державних установ, так і громадськості, на чолі з головою райдержадміністрації Ярославом Шинкаруком.

— Хочу подякувати всім, — сказав він, — хто взяв участь у вічі, знаючи, що сьогодні Україні загрожує небезпека конституційного перевороту. Але як розуміти тих, хто завдяки Помаранчевій революції потрапив на посади у владні структури, але не поїхали на віче?

Як зрозуміти те, що рухівців з району було втричі більше, ніж депутатів від фракції «Наша Україна» в районній раді?

Своє враження про віче висловив заступник голови райдержадміністрації Микола Васкул:

— На мою думку, віче дуже вчасне і має велике значення, оскільки підтвердило, що ми ще не до кінця байдужі, є на нашій землі люди, які національні інтереси ставлять вище за власні, яких об’єднує біль за те, що Україна може втратити свою незалежність. Адже ми бачимо, що проросійські сили консолідуються, чуємо інформацію, що за опитуванням російської радіостанції «Ехо» 58% респондентів допускають, що Росія піде на Україну війною. Тому потрібно надзвичайно швидко і водночас виважено забезпечити обороноздатність нашої держави. І ось у такий критичний момент більшість депутатів Верховної Ради, які в основному є виразниками проросійської політики, позбавляють Президента України впливу на збройні сили та правоохоронні органи.

— Дякую за викладення своєї позиції.

Василь Глібчук

Share