Не допустимо інфекційного захворювання тварин!

Ветеринарна служба Косівського району проводить профілактичні, ветеринарно-санітарні та протиепізоотичні заходи для ліквідації наслідків стихії у районі.

Створено чотири мобільні групи з ветеринарних спеціалістів, які здійснюють подвірні обходи господарств у населених пунктах, що потерпіли внаслідок повені. Основну увагу приділяємо виявленню загиблих тварин і птиці, хворих тварин, а також — правильній утилізації трупів. Проведення цих заходів дасть можливість не допустити виникнення інфекційних та інвазійних захворювань тварин, їх розповсюдження.

Просимо всіх жителів району негайно надавати інформацію у будь-яку ветеринарну установу про загибель, захворювання або підозрілу поведінку всіх видів тварин і птиці. Держветслужба має необхідний запас вакцин, біопрепаратів та дезинфікуючих середників для дезинфекції місць захоронення та загибелі тварин.

Щоб запобігти виникненню інфекційних захворювань, особливу увагу необхідно приділяти стану худобомогильників. І хоча в нашому районі тільки два з них становлять загрозу стосовно сибірської язви, вже проведено відбір грунту із 20 худобомогильників і відправлено у Коломийську міжрайветлабораторію для бактеріологічного дослідження. Відбір грунту буде проведений зі всіх худобомогильників, бо спори сибірської язви можуть зберігатися у землі десятки років, а при розмиванні грунтів — потрапити в навколишнє середовище.

В Косівській райдержадміністрації проведено спільне засідання надзвичайних протиепізоотичної і протиепідемічної комісій та прийнято відповідні рішення з цих питань.

В. Волковецький,
заступник начальника
управління ветмедицини
в Косівському районі

Share