Величне свято

Велично  простує по Україні 1020-літній ювілей Хрещення Руси-України. Адже  це свято  не тільки  Українських Церков і Української землі, а й всього християнського світу.

Селище Кути. Торжества,  присвячені цьому ювілею розпочалися Божественною літургією, яку відслужили  священики Косівського деканату УАПЦ на чолі  з обласним деканом митрофорним  протоієреєм Михайлом Голомеджуком.

Протоієрей Михайло Голомеджук

Протоієрей Михайло Голомеджук

Святкову атмосферу   створювали  чудові ікони кутського храму  в честь  святителя Володимира, за якими у золотому  сяйві благодаті Божої відкриваються безмежні  простори Вітчизни нашої.

Чудові ікони кутського храму

Чудові ікони кутського храму

«Прийняття Київською Руссю християнства, — підкреслив о. Михайло Голомеджук, — стало найважливішою складовою  частиною історії, яка пережила  в один із своїх моментів радикальний  моральний  перелом. Відбулося духовне преображення Київської Русі, величезної і могутньої держави Східної Європи. Спрадавна нашу країну називають святою  Руссю. Історія мимоволі змушує нас  звернути увагу  на те, що причиною такого найменування  були ідеали народу, які й донині  зберігаються  в тайниках душі».

На закінчення  обласний декан УАПЦ сказав: «Від самого  початку  поєднана з долею свого народу Церква  всіма доступними їй засобами  благовіствувала мир близьким і далеким».

Урочиста Літургія закінчилася  водосвяттям, в якому взяли участь  всі присутні  на ній.

Урочиста Літургія закінчилася водосвяттям

Урочиста Літургія закінчилася водосвяттям

«Згадуючи 1020-літню історію  нашої Церкви, ми свідчимо, що вона наповнена не тільки радощами, а й багатьма випробуваннями й скорботами. І якщо наш народ витримав усі випробування, то тільки тому, що мав тверду і незламну віру, завжди жив  надією  на краще  майбутнє і ця надія його не підвела», — сказав  декан Косівського деканату УАПЦ о. Іван Сабадаш.

Святкування 1020-ліття

Святкування 1020-ліття

Святкування 1020-ліття — вельми велична подія, значення якої важко оцінити. Це – позитивне досягнення, котре веде до мети, яку я назвав єдністю і відповідальністю людей.

Мирослав Лучко

Share