Живемо, не думаючи про завтра…

Нині у всьому світі говорять про екологічний стан навколишнього середовища. Це питання загострилося саме у XXI ст. Навряд чи знайдеться людина, яка не чула про глобальне потепління. Та, на жаль, далеко не кожен усвідомлює важливість цієї проблеми.

Відомий голлівудський актор і соліст групи «30 секунд до Марса» Джаред Лето в одному зі своїх інтерв’ю відзначив: «… Вірите ви в глобальне потепління чи ні, неважливо! Ви повинні думати про природу і піклуватися про неї».

Погляньте, на що перетворився світ навколо нас… Гниють від нафти і хімікатів моря, забруднені річки, вирубані і спалені мільйони гектарів лісу, втрачені назавжди сотні видів тварин і рослин, які людина ніколи не зможе повернути. Ми вже зараз потопаємо у власних відходах. Людина бездумно винищує все на своєму шляху, не замислюючись над наслідками. Сюжети фантастичних голлівудських фільмів про нестачу питної води на планеті вже сьогодні не здаються фантастикою, а жорстокою реальністю. Ось до чого призводить людська діяльність!

Світ ще не один десяток років буде відчувати наслідки аварії на Чорнобильській АЕС. А постійні розливи нафти у морі… Скільки вони завдають шкоди навколишньому середовищу!

Річка Рибниця

Річка Рибниця

Добре відомо, що все велике починається з малого. Не можу не згадати наше маленьке містечко над Рибницею, яке з кожним роком робиться все більш забрудненим. Погляньте, на що ми перетворили річку! Це суцільний стихійний смітник. На її берегах можна знайти все, що завгодно. Найбільше дивує наступне: люди цілий рік вивозять на береги річки сміття, а влітку їхні ж діти ідуть туди купатися. Дивує й халатність комунальників, адже на все місто знайдеться лише з десяток сміттєвих урн. Дивує байдужість самих косівчан, які так бездушно забруднюють місто, а надто його околиці.

Про екологію можна говорити не одну годину, бо ще так багато не сказано. Але мало говорити. Потрібно діяти. Як на мене — проводити екологічні акції під патронатом міської влади з участю мешканців міста, використовуючи досвід європейських держав. Я впевнена, що в Косові знайдуться люди, які не байдужі до цієї проблеми і готові допомагати, але було б кому… А жителям нашого міста хочу нагадати просту приказку: «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять!!!»

Тетяна Павлюк,
учениця 11-А кл.
Косівської ЗОШ № 2

Share