Молодь — не майбутнє, а сьогодення

Під такою назвою проходили громадські слухання в Соколівському народному домі за участю сільських голів Соколівки, Города, Яворова, Бабина, села Снідавка, Річки, бібліотечних працівників м. Косова і цих сіл, працівників відділу культури, голів молодіжних рад, небайдужої громадськості та представників відділів райдержадміністрації, центральної районної лікарні та інших служб району.

За мету було поставлено вивчити проблеми молоді у селі та визначити шляхи їх вирішення. Попередньо члени оргкомітету провели аналіз участі молоді в органах виконавчої влади (члени виконкому, депутати), виділення місцевим бюджетом коштів на проведення молодіжних заходів та участі молоді в гуртках при народних домах.

Також було вивчено проблеми організації дозвілля учнівської молоді. Громадські слухання розпочалися з молитви, яку прочитав о. Василь. З інформацією щодо вивчення проблем сільської молоді виступав заступник голови РДА М. Васкул. Він проаналізував стан справ з даного питання в Яворівському кущі. В обговоренні інформації взяли участь директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді М. Пітеляк, начальник служби у справах дітей РДА Р. Філіпович, директор центру зайнятості Т. Кобилюк, заступник головного лікаря санепідемстанції В. Бович, заступник головного лікаря Косівської ЦРЛ Д. Микитюк, працівники культури Л. Березка, В. Струк, начальник відділу грошових виплат та допомог управління соціального захисту населення РДА М. Погребенник, працівник відділу освіти Н. Ємець, Соколівський сільський голова В. Стефурак.

Чимало було сказано і проаналізовано про дозвілля, працевлаштування, здоров’я, соціальний захист молоді та інше. Велику увагу акцентували на вихованні підростаючого покоління, його захопленнях та уподобаннях. М. Пітеляк та Р. Філіпович наголосили, що 2008 рік — це Рік усиновлення дітей, і розповіли присутнім скільки в районі усиновлено та взято під опіку дітей-сиріт. Мабуть, немає байдужих людей до дитячих доль, їхнього майбутнього. Виступаючих хвилювало працевлаштування, навчання випускників та багато інших проблем. З обуренням обговорювали роботу нічних клубів, дискотек, комп’ютерних та інших розважальних закладів. Було запропоновано органам місцевого самоврядування внести зміни при перегляді бюджету і виділити кошти на проведення молодіжних заходів. Сільським головам разом з головами молодіжних рад рекомендовано визначити основні напрямки проведення розважальних заходів для молоді.

До наступного громадського слухання організаційний комітет та ряд служб ознайомиться з цим болючим питанням у ряді сіл району. Як було сказано на даному заході: разом ми — сила, і тільки спільними зусиллями зможемо подбати про сьогодення і майбутнє підростаючого покоління.

Вікторія Кушнірчук

Share