Неврологічна служба району

Славна наша Косівщина! Вона має неповторну історію, найкрасивішу у світі природу. Та найбільше її багатство в тому, що Бог її благословив на обдарованих людей — плеяду талановитих митців, поетів, художників, вчителів, організаторів практично всіх сфер діяльності. Серед них свій значний вклад вносять медики.

Біля витоків створення неврологічної служби району стояли кваліфіковані фахівці-неврологи. Особливої уваги заслуговують лікар Ярослава Миколаївна Марків — одна з перших неврологів нашого краю, яка започаткувала цю службу і дала старт її розвитку ще у далекому 1959 році. Тоді ж було зареєстровано перші 10 неврологічних ліжок у Косівській районній лікарні.

З 1967 р. неврологічний відділ було переведено в с. Соколівку і розширено до 30 ліжок. Його очолювала Ксенія Михайлівна Шкромида. Вона чимало зусиль прикладала до організації лікувального процесу та надання неврологічної допомоги населенню району, віддаючи усі свої знання, доброту душі і серця хворим людям.

У 1974р. відділення перенесено на базу Кутської міської лікарні. Його організувала та очолила Марія Степанівна Бойчук (Бернюга), наступним завідувачем був В’ячеслав Анатолійович Сахно, який також обіймав посаду районного невролога.

З 1994 по 2001 рік організаційну роботу неврологічної служби продовжила Богдана Адамівна Грабовецька. Нині вона очолює неврологічний відділ на 40 ліжок в Кутській міській лікарні. Не можна не згадати невтомну працю невролога Миколи Миколайовича Павличка, який передчасно помер в 1993 р. В даний час працюють неврологами Ярослава Іванівна Том’юк та Василь Дмитрович Бернюга, які користуються великим авторитетом серед пацієнтів Косівського району та за його межами завдяки своїм високим професійним якостям.

Слід віддати належне роботі невролога Яблунівської лікарні Івана Петровича Гаврилківа, який виконував консультативну амбулаторно-поліклінічну роботу в Яблунівській лікарні з 1965 по 2002р. (помер у 2005 році).

Значну роль у наданні амбулаторного лікування, диспансеризації та профілактики цереброваскулярних захворювань відіграють неврологи поліклініки Світлана Іванівна Стефурак та Василь Васильович Федчук, які почали працювати в 1993 році.

Дитячу неврологію в медицині Косівщини започаткував Микола Іванович Мартищук, його подвижницьку працю продовжує Параска Онуфріївна Броневич.

З 1974 р. у Косівській ЦРЛ не було жодного неврологічного ліжка — і це у 300-ліжковій райлікарні! Всі обов’язки невропатологів виконували Я. М. Марків і О. М. Шкромида. Слід віддати належне Д. Й. Веризі, який зумів зберегти кадри.

Лише у січні 2001 р. був створений відділ судинної неврології, у якому було лише 15 ліжок для неврологічно хворих. Організував відкриття відділу колишній головний лікар ЦРЛ Микола Іванович Балаш, а очолив його лікар-невролог, кандидат медичних наук Василь Миколайович Дем’янюк.

Завдяки сприянню адміністрації, власним зусиллям медперсоналу та залученню позабюджетних коштів як спонсорської допомоги, були виконані. великі ремонтні роботи для забезпечення комфортного перебування хворих та поліпшення умов праці медперсоналу, замінено зношене санітарно-технічне обладнання.

Велику заслугу в розвиток неврологічної служби району вніс головний
лікар Косівської ЦРЛ Іван Васильович Фазан, який разом з держадміністрацією та депутатським корпусом районної ради зміг залучити кошти для сучасного обладнання та модернізації відділу.

За останні роки у відділі активно впроваджують діагностику та лікування цереброваскулярних, вертеброгенних захворювань та інших хвороб нервової системи. Придбано сучасне діагностичне обладнання. Освоєно та впроваджено в практику ряд сучасних методів. Значну роль в своєчасній діагностиці та лікуванні, в підборі медикаментів та доз дає електроенцефалограф. Методи роботи на сучасному обладнанні успішно освоїла лікар функціональної діагностики Валентина Миколаївна Дем’янюк.

У лікуванні, одночасно з медикаментозними препаратами, використовують методи фізіотерапії, ЛФК, масажу, мануальної терапії, рефлексотерапії. З січня 2007 року неврологічний відділ став окремою структурною одиницею і має 30 ліжок. Серед молодих лікарів-неврологів вагомий внесок у роботу відділу робить Ірина Ярославівна Ходан, яка, завдяки своєму професіоналізму, старанним виконанням професійних обов’язків та дбайливим ставленням до хворих, користується великою повагою і шаною серед пацієнтів та медичного персоналу.

У відділі багато уваги приділяють моральному самопочуттю пацієнтів, що сприяє їх кращому та швидкому одужанню. Опорою у роботі завідувача є лікарі відділу, старша медична сестра Галина Василівна Куцела, сестра-господиня Ганна Петрівна Губчук, молодший медичний персонал… Завідувач відділом, кандидат медичних наук Василь Миколайович Дем’янюк є лауреатом премії імені Тарнавського (2004 рік) та нагороджений почесною грамотою Міністерства охорони здоров’я (2006 рік).

В цьому світі вдосконалюється все, але незмінним залишається безцінність людського життя, за яке і бореться в повсякденному житті медперсонал неврологічної служби Косівського району.

Низький уклін вам, дорогі медики, за те, що віддавали і віддаєте свої знання, сили, час та енергію хворим на неврологічні захворювання.

Share