Косів’янин Микола Дем’янюк — інструктор з тактичної медицини медроти 58-ї мотопіхотної бригади ім. гетьмана Івана Виговського

Кожен «виговець» проходить інтенсивний курс тактичної медицини, а потім час від часу вдосконалює вміння та навички під керівництвом бойових медиків та інструкторів бригади.

«Піхотинцю життєво необхідно володіти трьома речами, — розповідає побратимам ординатор лікувального відділення медичної роти 58 мотопіхотної бригади, — лопатою, автоматом та навичками першої домедичної допомоги. Лопатою ви створюєте власну «фортецю» у землі. З автомата ви знищуєте ворога, захищаючи власне життя. А знання з тактичної медицини врятують вас і ваших побратимів».

Умови війни радикально змінилися. Новітні технології, наприклад, масове використання дронів, створюють нові виклики як під час бою, так і на етапі евакуації.

Приймати рішення потрібно швидко. Кожен має усвідомлювати, що засоби індивідуального захисту (каска, балістичні окуляри, бронежилет, тактичні рукавички, інтегровані наколінники, аптечка тощо) — це як ще одна частина тіла, яка дозволяє виконати бойове завдання без втрат, а при потребі врятувати побратима.

Микола тренує «виговців» давно, вимогливо і педантично. Він вчить воїнів діяти за протоколом TCCC (Tactical Сombat Сasualty Сare), який сьогодні є стандартом надання допомоги на полі бою.

Спочатку ознайомлюються з правильними діями під вогнем противника, далі — в укритті: швидкий огляд постраждалого та алгоритм дій «MARCHPAWS».

Найшвидший «вбивця» — це кровотеча, з нею потрібно справитись в першу чергу. Далі — усунути проблеми, які призводять до обструкції дихальних шляхів.

Наступний крок — не дати померти від напруженого пневмотораксу, розпізнати шокові стани, запобігти гіпотермії, провести успішно конверсію турнікетів. Це все — ключові елементи догоспітального етапу надання допомоги.

Завжди не вистачає рук, ресурсів та часу, тому важливо не розгубитися, виконати бойове завдання та якісно надати допомогу побратиму. «Виговці» знають, що є 5 швидких «вбивць» і, якщо діяти згідно протоколу, поранений побратим буде успішно евакуйований до стабілізаційного пункту.

Не менш важливим елементом успіху є аналіз помилок в попередніх боях, вміння евакуювати пораненого, використати підручні засоби та утримати лінію фронту. Це місія, з якою успішно справляються наші воїни.

Разом до Перемоги!

58 окрема мотопіхотна бригада імені гетьмана Івана Виговського

Share