У косів’ян переймали досвід

Цього тижня Косівська районна організація Товариства Червоного Хреста України приймала гостей. Досвід її роботи приїхали вивчати колеги з міста Івано-Франківська та Надвірнянщини.

— Таке спілкування є доволі корисним для усіх учасників, — розповідає голова Косівської РО ТЧХ Микола Кабин, — адже виконуємо важливу й відповідальну місію. У час війни, яку проти України розв’язала загарбницька росія, наша діяльність є дуже важливою.

Косівські червонохрестівці ділилися досвідом за такими напрямками: банк одягу, прокат реабілітаційного обладнання, оздоровчий масаж, надання гуманітарної допомоги, пошук зниклих безвісти. Також розповіли про співпрацю з територіальними громадами, державними установами, трудовими колективами.

Фахівець з розвитку організації і волонтерства Різван Абдуллаєв поінформував про укладення меморандумів про співпрацю з Косівською ЦРЛ, Косівськими ліцеями №1 ім. Я. Мудрого та №2 ім. М. Павлика, Річківським ліцеєм, Інститутом прикладного та декоративного мистецтва, бюро з надання безоплатної правової допомоги.

Команда Косівської РО (Микола Кабин, Різван Абдуллаєв і волонтер організації Богдан Пиптюк) показала, як на практиці реалізують співпрацю з уже згаданими партнерами. Представники Івано-Франківської міської та Надвірнянської районної організацій Товариства Червоного Хреста побували в Косівській ЦРЛ, Косівському інституті, бюро з надання безоплатної правової допомоги.

До речі, того ж дня (у понеділок, 21 серпня) у Косові (поблизу приміщення РО ТЧХ) згідно з графіком працювапа виїзна мобільна медична бригада №3 Івано-Франківської обласної організації Товариства Червоного Хреста. У розкладеному наметі медики безкоштовно вимірювали всім охочим артеріальний тиск, рівень цукру в крові, пульс і сатурацію. Лікарка Олександра Басиста проводила профілактичний огляд.

Прийняли більше 30-ти людей різного віку.

Серед пацієнтів був і 94-річний косів’янин Іван Гудяк. який, дякуючи медикам, сказав, що після їхнього огляду відчув себе на десять років молодшим.

Ігор Сусак
«Гуцульський край», №34, 25.08.2023 року

Share