Медиків благословляли та вітали

27 липня у КНП «Косівська центральна районна лікарня» відзначили День медичного працівника. Святковий захід був дуже урочистим, лунали подячні слова лікарям, медичним сестрам, фельдшерам і акушерам, лаборантам та іншим працівникам сфери охорони здоров’я, бо вони щодня роблять неоціненний внесок у життя держави, повертають до життя її мужніх захисників і кожного з нас.

Урочистості розпочали з хвилини мовчання, віддаючи шану загиблим на війні захисникам України та медикам, яким не судилося дожити до цього дня. Священнослужителі о Іван Близнюк і о. Роман Іванюлик провели молитву, благословили працю медиків і зазначили, що під час війни вони виконують неймовірно важливу роботу, щодня рятуючи тисячі життів — хтось у тилу, в лікарняних палатах, а хтось — на передовій, ризикуючи своїм власним життям.

Директор КНП «Косівська ЦРЛ» Іван Фазан тепло і якось по-особливому щиро привітав колег з професійним святом, подякував їм за професійність, сумлінне виконання обов’язків, за їхню важку та безцінну працю. Слава вдячності адресував і волонтерським організаціям, зокрема: ГО «Туристична асоціація Гуцулія», ГО «Нескорені серця України», ГО «Гуцульські волонтери» — за їхню дієву підтримку сфери охорони здоров’я.

Зазначу, що День медичного працівника цьогоріч святкували 27 липня, а не як раніше — у третю неділю червня. Дату перенесли згідно з указом Президента України від 13 червня 2023 року, щоб вона не збігалася зі святкуванням як у країні-агресорі.

Отож медики вперше відзначали справді українське свято. Колектив Косівської Црл прийшли привітати голова райдержадміністрації — начальник районної військової адміністрації Наталія Кучма, голова районної ради Зеновій Томащук, депутат обласної ради Оксана Мельниченко, заступник Косівського міського голови з гуманітарних питань Володимир Петричук, начальник Косівського районного центру комплектування та соціальної підтримки Юрій Голуб, заступник начальника Косівського райвідділу поліції Микола Геник.

У своїх виступах вони відзначали, що професія медичного працівника завжди була однією з найнеобхідніших і найшанованіших, адже доброта, чуйність, гуманність і благородність — це ті якості, які є визначальними для представників цієї спільноти.

Велику групу медичних працівників того дня нагородили подячними грамотами обласної, районної та міської влади, а також відомчими відзнаками. Подяку Івано-Франківської обласної ради, адресовану заслуженому лікареві України, багаторічній завідувачці терапевтичного відділення Косівської ЦРЛ Ганні Іванівні Яким’юк, на жаль, вручили її родині, бо лікарка від Бога всього кілька днів не дожила до свого професійного свята.

А завершити публікацію про відзначення Дня медика в Косівській ЦРЛ хочеться цитатою з виступу досвідченого лікаря-хірурга, багаторічного завідувача хірургічного відділення Володимира Івановича Ілика під час вручення йому обласної нагороди: «Я пишаюся тим, що вже 50 років працюю у цій лікарні і в такому прекрасному колективі».

Ігор Сусак.
«Гуцульський край», №31, 4.07.2023 року

Share