Як поводитись, коли ви бачите скорботний кортеж із загиблим Героєм?

Цінуймо їхній подвиг!

У багатьох випадках, коли ми супроводжуємо на цвинтар полеглого Героя, бачимо сумну картину: подорожні не виходять з машин, незадоволено «цмокають» через затримку та очікування, неохоче схиляють голови…

Тому сьогодні хочу детально розглянути цю ситуацію.

Коли громада отримує звістку про загибель Героя, — кожен має усвідомити, що ця людина віддала своє життя за свободу України і кожного з нас — загалом. Тому маємо вдячно сприймати її велику жертву.

Якщо можете — варто прийти на площу, де громада зустрічає скорботний кортеж із Героєм на щиті, та взяти участь у молебні за його спокій. Також слід прийти на панахиду та похорон, щоб провести Захисника його останнім шляхом.

Якщо ви перебуваєте на тротуарі вулиці і бачите процесію, котра проходить повз, — вшануйте Героя, ставши навколішки або, хоч би, стоячи, схиліть голову та помоліться за нього.

Якщо похорон Захисника застав вас у транспорті — вийдіть із автомобіля і зробіть те ж саме, що й пішоходи. Ні в якому разі не варто залишатися в автомобілі. Це вияв зневаги до подвигу Загиблого, його сім’ї, присутніх і військових, які супроводжують кортеж.

Пам’ятайте: «Ніхто більшої любови немає над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх» (Івана 15:13). Отже, Герої, котрих ми бачимо на щиті, заплатили найціннішим — своїм життям, щоб в України було майбутнє.

Цінуймо їхній незабутній подвиг!

Отець Юліан Тимчук.
«Гуцульський край», №31, 4.07.2023 року

Share