На Прикарпатті за матеріалами СБУ судитимуть учасників організованої злочинної групи, яка забезпечувала ухилянтів фіктивними медичними довідками

За матеріалами СБУ в Івано-Франківській області судитимуть мешканців Калуша, які обвинувачуються в незаконному переправлення осіб через кордон, вчиненому в складі організованої злочинної групи.

Організаторка злочину, медична працівниця однієї з Калуських лікарень, залучила собі на допомогу близького родича та начальницю відділу Калуської міської ради.

Упродовж 2022-2023 років фігуранти надавали військовозобов’язаним допомогу в оформленні фіктивних медичних довідок про ІІ та ІІІ групи інвалідності. На підставі фальшивок ухилянти та «супроводжуючі» їх особи незаконно перетинали кордон у період дії воєнного стану.

З одного «клієнта» брали від 3,5 до 4 тис. доларів США.

СБУ встановила, що допомагали у цьому кілька медичних працівників однієї з районних та двох обласних спеціалізованих медичних установ Івано-Франківщини. Вони виготовляли фіктивну медичну документацію та вносили відомості про нібито проведене лікування «інвалідів» до медичних баз даних.

За оперативними даними СБУ, організаторка групи «вирішувала» й інші «питання», пов’язані з видачею різного роду довідок та прискоренням ухвалення рішень медичними працівниками.

Фігурантам оголосили про підозру в незаконному переправлення осіб через державний кордон України з кваліфікуючою ознакою – вчинення в складі організованої злочинної групи (ч. 3 ст. 332 КК України).

Організаторка та її родич, крім того, підозрюються в підкупі працівника підприємства, установи чи організації (ч. 2 ст. 354 КК України). Матеріали щодо них вже передано до суду. Медичну працівницю та чиновницю звільнено із займаних посад.

Планується оголошення про підозру причетним до злочинної діяльності медичним працівникам районної та обласних медичних установ. На учасників злочинної групи очікує від 7 до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Викриття злочину проводила СБУ в Івано-Франківській області спільно зі слідчим управлінням ГУ НП в області.

Процесуальне керівництво здійснює Івано-Франківська обласна прокуратура.

Share