Одноразова грошова допомога — для військових з пораненням чи інвалідністю

Юристи Українського ветеранського фонду Мінветеранів пояснюють, як бійці, котрі отримали інвалідність чи поранення внаслідок війни, можуть отримати одноразову грошову допомогу (далі — ОГД).

Це питання регулює постанова КМУ №97 від 25.12.2013 року.

З якого моменту військові отримують право на ОГД?

Дату зазначає медико-соціальна експертна комісія, у разі встановлення інвалідності.

Від чого залежить розмір ОГД для військових?

Від прожиткового мінімуму для працездатних осіб та інших факторів:

  • групи інвалідності;
  • від чого набули інвалідності: поранення чи проходження військової служби;
  • статусу військовослужбовця.

Де можна дізнатись конкретні розміри ОГД?

У Постанові КМУ №97 від 25.12.2013 року (п.6-7).

До кого звертатись, щоб отримати ОГД?

До комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов’язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум.

Які документи потрібно надати?

  • Заяву про виплату одноразової грошової допомоги у зв’язку зі встановленням інвалідності чи часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності.
  • Завірену копію довідки до акта огляду МСЕК про встановлення групи інвалідності або відсотка втрати працездатності із зазначенням причинного зв’язку інвалідності чи втрати працездатності.

До заяви додайте копії:

  • постанови відповідної ВЛК про встановлення причинного зв’язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання;
  • документа, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва), зокрема про те, що воно не пов’язане із вчиненням особою кримінального чи адміністративного правопорушення, або не є наслідком вчинення нею дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп’яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження;
  • паспорта;
  • довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Якщо потрібна консультація щодо отримання ОГД, звертайтесь до юристів Українського ветеранського фонду, це безкоштовно. Подавати запити на допомогу можна щодня і цілодобово. Консультації надають щодня у робочі дні з.9:00 до 18:00 год.

Проект реалізується спільно з Незалежною антикорупційною комісією — НАКО — МАКО за підтримки офісу Спеціального радника Великої Британії з питань оборони.

Український ветеранський фонд.

Share