За матеріалами СБУ до 5 років ув’язнення засуджено інтернет-агітаторку з Івано-Франківської області

За матеріалами СБУ суд виніс вирок працівниці одного з об’єктів критичної інфраструктури Івано-Франківщини, яка поширювала в соцмережі проросійську пропаганду.

СБУ затримала агітаторку в січні 2023 року, відтоді жінка перебувала під вартою. Уродженка Івано-Франківської області не сприймала Україну, натомість тужила за срср та росією. Вона захоплювалася російськими вояками і покладала сподівання на призначення командувачем сил вторгнення генерала суровікіна.

Ідеї та погляди, які активно поширювала агітаторка, були спрямовані на підтримку повалення влади, політичного устрою та конституційного ладу в нашій державі.

Суд підтвердив висновки слідчих СБУ про те, що жінка ділилася антиукраїнським контентом, який виправдовує повномасштабне вторгнення рф та героїзує російських загарбників.

Інтернет-пропагандистку визнано винною за двома статтями КК України:

  • ч. 3 ст. 109 – розповсюдження матеріалів із публічними закликами до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу та до захоплення державної влади;
  • ч. 3 ст. 436-2 – поширення матеріалів, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників.

Агітаторці призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі. Вирок набере законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляцію не буде подано.

Досудове розслідування здійснювало Управління СБУ в Івано-Франківській області. Обвинувачення в суді підтримувала Івано-Франківська обласна прокуратура.

Share