Навіть без світла та опалення — мистецтву бути!

Нещодавно у Косівському музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини відкрили виставку митця зі Львова Василя Семенюка — народного художника України, заслуженого діяча мистецтв України, доцента та викладача Львівської національної академії мистецтв. На презентацію завітав і сам автор.

Хоча зустріч відбулася під час відключення електроенергії у місті, світло усмішок учасників заходу випромінювало тепло. Привітати пана Василя прийшли місцеві художники, адміністрація, викладачі та студенти Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва.

Василь Семенюк народився 1957 року у с.Чорний Потік Надвірнянського району. Художню освіту здобув у Львівському училищі прикладного мистецтва імені І.Труша та Українському поліграфічному інституті імені І.Федооова. Займається живописом, графікою і декоративно-прикладним мистецтвом.

Художник є автором численних творів за мотивами поезій В.Симоненка, О.Ольжича та інших поетів. У 2011 році В.Семенюк проілюстрував «Кобзар» Т.Шевченка. У 2021 році митець був одним з номінантів на Шевченківську премію.

На ювілейній виставці у Косівському музеї пан Василь представив серію робіт «Мій Шевченко». Понад 40 графічних творів у авторській техніці емоційно зображують літературних персонажів. Неповторна декоративна стилізація надає їм виразності та психологізму.

Як зазначає арт-критик Лілія Трохим, завдяки естетичному підходу роботи Василя Семенюка цілісно відображають багатовекторність та полівимірність образно-тематичних пошуків у мистецьких прочитаннях української літератури.

За інформацією Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини.

Share