Косів’яни ділилися досвідом

Вони розповіли органам місцевого самоврядування Львівщини та Тернопільщини, як у Косівській громаді занедбаний об’єкт перетворили на перспективний простір.

У територіальних громадах вистачає об’єктів, які тривалий час не використовуються і поступово руйнуються. В умовах повномасштабної війни важливо їх відновлювати та надавати в користування місцевому чи релокованому бізнесу. Про це йшлося під час інформаційної сесії для громад Тернопільщини та Львівщини, організованої експертами «U-LEad з Європою».

Експерт U-LEad Володимир Воробей наголосив: «Територіальним громадам слід розробити план перетворення таких об’єктів на майданчики розвитку бізнесу. Якщо є напрацьований план, то можна переходити до виготовлення технічної документації чи техніко-економічного обґрунтування. Звичайно, без стратегічного бачення та дорожньої карти подальшого розвитку не вдасться створити якісний проект».

За словами експерта, громади мають декілька дієвих механізмів перетворення подібних об’єктів у перспективні простори. Так, органи місцевого самоврядування можуть продати майно або віддати його в оренду зацікавленому бізнесу. Можливі власні проекти розвитку або ж діяльність у партнерстві з представниками бізнесу чи територіальних громад.

Учасникам інформаційної сесії презентували успішні кейси перетворення, зокрема Центр карпатської культури у Косівській громаді та Центр спадщини вузькоколійки у Вигодській фомаді.

Начальниця відділу промоції, зв’язків та економічного розвитку Косівської міської ради Івано-Франківської області Роксолана Мартинюк поділилася досвідом створення Центру карпатської культури: «Центр був облаштований на базі колишнього килимового цеху, приміщення якого вже тривалий час не використовувалося за призначенням. У 2019 році Косівська громада отримала субвенцію з державного фонду на створення «Центру карпатської культури».

Зараз це мульти-функціональний культурно-мистецький простір, завдяки якому зберігається та популяризується історико-культурна спадщина Карпатського краю. В умовах війни частину приміщення було надано для релокованого бізнесу, що зробило будівлю ще й простором для розвитку підприємництва».

А керівниця регіонального офісу U-LEad у Тернопільській області Наталія Онищук нагадала, що об’єкти комунальної власності, які не використовуються за призначенням, потребують витрат на утримання. Тож дуже важливо, аби такі приміщення та об’єкти стали інструментом залучення інвестицій і створення просторів для розвитку бізнес-середовищ.

Сайт «Децентралізація».

Share