Програма підтримки малих агровиробників

Вона відповідає найкращим європейським практикам, зокрема поширеному у ЄС механізму виробничих грантів. Малі агровиробники, котрі подадуть заявки на допомогу у вересні, зможуть очікувати на виплати у жовтні.

Нагадаємо, що за умовою програми, фінансування надають фермерам, які обробляють від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь. Йдеться про допомогу в 3100 грн за один гектар, але не більше 372 тис. грн. А також 5300 грн за корову фермерам, які утримують від 3 до 100 тварин, але не більше 530 тис. грн.

«Прийом заявок вже розпочато. Основна умова участі в програмі — це реєстрація у Державному аграрному реєстрі, який працює вже майже місяць. ДАР підтягує інформацію про ідентифікованих тварин, а також дані з реєстру речових прав на земельні ділянки із державного земельного кадастру для того, щоб ми могли визначати: чи відповідає фермер тим критеріям, які встановлені програмою, чи ні», — пояснив заступник Міністра аграрної політики та продовольства Маркіян Дмитрасевич.

Він закликав аграріїв реєструватися у ДАРІ, зауваживши, що програма може мати своє продовження або розширення, і єдиний спосіб отримати доступ до такої допомоги — це бути у ДАРІ.

«Для тих фермерів, які подадуть заявки у вересні, ми вже чекаємо у жовтні виплати», — підкреслив Маркіян Дмитрасевич.

Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Share