Упадуть окови та море біди; спішім до ікони, святої води!

Напередодні свята Успіння Пресвятої Богородиці з усіх куточків Косівщини традиційно вирушили паломники до Марійського духовного центру «Зарваниця».

У часі війни і небезпеки прочани з великою вірою, незламною надією і безмежною любов’ю долали пішки чотири чи п’ятиденний шлях, повністю відкинувши людський страх і доручивши себе Правиці Господній і Покрову Матінки Небесної.

Дух єдності витав у повітрі, й паломники об’єднувалися, щоб разом підносити щирі молитви до Творця. Цьогоріч шлях до Зарваниці разом долали прочани із Старокосівської парафії, сіл Пістиня, Соколівки, Шешорів…

Справедливий мир і Перемога, єдність і Боже благословення, захист і покров для Української держави і нашого війська — це ті слова, які найчастіше лунали в дорозі з уст паломників. Молилися за всіх воїнів-захисників, згадуючи багатьох поіменно, за зцілення поранених і визволення полонених, за знайдення зниклих безвісти і за родини, котрі чекають своїх близьких із війни здоровими і неушкодженими. Також в своїх молитвах прочани не забували про волонтерів і всіх людей доброї волі, що постраждали внаслідок воєнних дій.

Особливого духовного піднесення додавала присутність серед паломників воїна Ярослава з Пістиня, якому вдалося приїхати в коротку відпустку на час пішої прощі, а також дружин і дітей наших захисників.

Не оминули молитовною увагою прочани і загиблих героїв, котрі віддали своє життя за волю, незалежність і єдність України у всі часи, неодноразово згадавши ім’я кожного воїна з Косівщини, загиблого в часі нинішньої війни.

Чотири дні паломництва промайнули на одному диханні. І над куполами Зарваниці дзвінкою луною понеслися акорди Гімну України.

Дякуємо Богові за Його ласки і щедроти! Щирі слова вдячності прочанам та всім, хто допомагав в організації та проведенні прощі 2022-го року!

Низький уклін українським воїнам-захисникам, котрі дарують нам можливість йти вперед дорогою Світла, Правди, Добра і Любові!

Слава Україні! Героям слава!

Василь Павлюк,
священник.

«Гуцульський край», №35, 2.09.2022 року

Share