За матеріалами Служби безпеки арештовано майно та корпоративні права двох підприємств у Івано-Франківській області

Ці компанії спеціалізуються на виробництві картонної та паперової продукції для промисловості, їхні активи сягають понад 200 млн. грн. Кінцевим бенефіціаром 100% статутного капіталу в одній із них є російський уряд, в іншому йому належить 75%, а решта – Україні.

Встановлено, що рф володіє підприємствами через ланцюжок пов’язаних між собою установ. Зокрема, мова йде про два російські банки та одне товариство з обмеженою відповідальністю. Слідчі СБУ з’ясували, що з початком широкомасштабного вторгнення рф топ менеджемент цих компаній намагався заволодіти активами підприємств. Вони розпочали переведення майнового комплексу в розпорядження підконтрольної їм компанії.

Служба безпеки запобігла цій процедурі, тож за її матеріалами накладено арешт на такі російські активи:

  • корпоративні права вартістю 14,8 млн грн.
  • цілісний майновий виробничий комплекс вартістю майже 190 млн грн.

За ініціативи СБУ активи передано в управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку, та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Передача майнового комплексу в управління України дозволить організувати ефективну роботу підприємств.  Наразі слідчі здійснюють досудове розслідування за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем);
  • ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом);
  • ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України).

Викриття схеми і досудове розслідування здійснювало Управління СБУ в Івано-Франківській області спільно з Управлінням стратегічних розслідувань Національної поліції та за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури.

Share