Допоможуть і релігійним громадам

Минулого тижня (6 серпня) відбулася XII сесія Косівської міської ради восьмого скликання. Депутати розглянули більше двадцяти питань, внесених до порядку денного. Пленарне засідання вів Косівський міський голова Юрій Плосконос.

Депутати розпочали свою роботу з найважливішого — внесення змін до бюджету Косівської міської територіальної громади на 2021 рік. Гроші, звісно, тепер у всьому — голова. Минуло шість місяців і за підсумками півріччя треба зробити перерахунки в казні: за якимись статтями зменшити видатки споживання, а за деякими — збільшити. Про бюджетні розрахунки, формування загального та спеціального фондів, субвенції, видатки коштів за бюджетними програмами доповіла на сесії начальник фінансового відділу міської ради Віта Довбенчук.

Віта Володимирівна також довела до відома депутатської аудиторії про внесення змін до рішення Косівської міської ради від 4.01.2021 р. «Про затвердження Програми соціально-економічного розвитку Косівської міської ради на 2021–2026 роки». Ці зміни попередньо було обговорено на засіданні постійної комісії міської ради з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку та інвестицій (голова В. Табахарнюк).

Програму в новій редакції депутати затвердили. Зазначу, що вона є важливою для майже 33 тисяч жителів громади, що мешкають на території 348,2 квадратних кілометрів. Адже мова йде про поточний і капітальний ремонт дорожнього покриття, утримання шляхів у зимовий період, будівництво берегозакріплювальних споруд, дитячого відпочинкового комплексу і т.д.

А ще важливо зауважити, що від перевиконання спеціального фонду міського бюджету за перше півріччя в територіальній громаді виділено кошти на:

 • капітальний ремонт тротуару в с. Соколівці (присілок Центр, 51745 грн);
 • капітальний ремонт тротуару, на вул. 30-річчя Перемоги в с. Пістині (40055 грн.);
 • нове будівництво багатофункціонального спортивного майданчика по вул. Грушевського в м. Косові (823158 грн.);
 • капітальний ремонт перехрестя з влаштуванням кільцевого руху на вул. Незалежності та вул. Небесної Сотні в м. Косові, на реалізацію проекту «Безпека дорожнього руху — шлях до сталого розвитку Косівської громади» (142042 грн).

Територіальна громада має субвенцію з обласного бюджету за рахунок перевиконання його загального фонду. Кошти в сумі 349 тисяч гривень спрямовували на:

 • відновлення (капітальний ремонт) автодороги до озера «Лебедин» в урочищі Коров’як Косівської ТГ (49 тис. грн);
 • придбання килиму борцівського 12мх12м, товщиною 5 см (90 тис. грн.) для Косівської ДЮСШ «Гірське орлятко» Косівської міської ради;
 • поточний ремонт дорожнього покриття дороги С-090801 Пістинь-Космач, в межах території населеного пункту с. Пістиня (50 тис.грн);
 • придбання дитячого ігрового комплексу для Яворівського закладу дошкільної освіти (ясел-садка) «Гуцулята» Косівської міської ради (80 тис.грн);
 • придбання антивандальних тренажерів для розміщення біля Снідавської гімназії в с. Снідавці (70 тис. грн); зміцнення матеріально-технічної бази Річківського ліцею Косівської міської ради (10 тис. грн).

Серед внесених змін до програми соціально-економічного та культурного розвитку є і розділ, який спрямований на духовний поступ людей хоч і не підкріплений значними коштами, проте інколи проста, звичайна увага вартує більше ніж великі гроші. Начальник фінансового відділу Косівської міської ради Віта Довбенчук з трибуни сесії розповіла про субвенцію з обласного бюджету в сумі 110 тисяч гривень, яка скерована на виконання регіональної цільової програми «Духовне життя».

Ці кошти спрямують на:

 • поточний ремонт церкви Святої Трійці в с. Яворові (20 тис. грн);
 • поточний ремонт церкви Святих Апостолів Петра і Павла в с. Снідавці (20 тис.грн);
 • поточний ремонт церкви Успіння Пресвятої Богородиці в с. Старому Косові (20 тис.грн);
 • поточний ремонт церкви Успіння Пресвятої Богородиці в с. Пістині (20 тис. грн);
 • придбання обладнання для влаштування системи опалення у парафіяльному дитячому садочку при церкві св. Василія Великого у м. Косові Косівської територіальної громади.

Ігор СУСАК
«Гуцульський край», №33, 13.08.2021 р.

Share