Кабінет Міністрів України затвердив розмір виплат до 5 травня 2021 року

З нагоди Дня пам’яті та примирення ветерани й учасники бойових дій отримають щорічні разові виплати, які цього року Кабінет Міністрів збільшив у порівнянні з попереднім роком.

КМУ прийняв постанову від 8.04.2021 року № 325 «Деякі питання виплати разової грошової допомоги, передбаченої Законами «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань», якою затверджено розміри та порядок виплати у 2021 році щорічної разової грошової допомоги до 5 травня.

Виплату грошової допомоги учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також жертвам нацистських переслідувань передбачено у таких розмірах:

  1. особам з інвалідністю внаслідок війни : І групи — 4 421 гривня; ІІ групи — 3 906 гривень; III групи — 3 391 гривня;
  2. учасникам бойових дій — 1491 гривня;
  3. особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, — 4421 гривня;
  4. членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, — 966 гривень;
  5. учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, іншим учасникам боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога — 612 гривень.

Особи, які не отримають грошову допомогу, зокрема ті, що набули згідно зі статтями 6,7,9,10 і 11 Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», мають право звернутися в управління соціального захисту населення за місцем реєстрації та отримати її до 30 вересня 2021 року.

Тобто, якщо ви УБД, член сім’ї загиблого, військовослужбовець АТО/ООС чи військовий пенсіонер, і щороку отримуєте таку виплату — вас включать в списки на виплату автоматично, але якщо ви сумніваєтесь у цьому — зверніться до органу соцзахисту населення або ж уточніть у військовій частині чи органі соцзахисту, чи внесли вас у списки на виплату.

Відділ персоніфікованого обліку та забезпечення пільгових категорій населення управління праці та соціального захисту населення РДА.

Share