Минулого тижня у Косові вшанували пам’ять жертв Голодомору

На майдан Незалежності прийшли керівники районної і міської влади, колектив установ, небайдужі косівчани. Віче-реквієм розпочали заупокійною молитвою за мільйонами українців, яких тодішня влада прирекла на голодну смерть. За невинно убитими священники о. Іван Близнюк, о. Юрій Корпанюк, о. Роман Голомеджук відслужили поминальну панахиду.

Голодомор 1932–1933 рр. — це одне з найважчих випробувань, що випали на долю українського народу. Світ знає, що цей голод був штучним і цілеспрямованим. За історичними джерелами загальний урожай зернових 1932-го перевищував врожайність 1931 року.

Однак сталінський режим значно підвищив план заготівлі зерна в 1932 р. чим і спричинив страшний голод. Людство не знає аналогів за масштабами, .жорстокістю і цинізмом заподіяного владою.

Скорботні посвяти закатованим голодом жертвам лунали у виступах Андріани Лаюк, Христини Будзан, вихованиці вокальної студії Софія Кашевко та Юлія Кіщук (керівник Тетяна Бойчук), Марини Шушельницької, Оксани Шкрібляк з районного Будинку культури та вокального гурту «Едельвейс» — Вербовецького БК під керівництвом Василя Вольського.

На майдані Незалежності м. Косова стихають скорботні дзвони, присутні мовчазною ходою та горінням лампадок вшановують світлу пам’ять жертв тих страшних подій. Україна їх пам’ятає. І ми, маємо про це не тільки пам’ятати, але й робити все можливе, щоб таке ніколи не повторилося.

Ігор СУСАК.
«Гуцульський край», 4.12.2020 року, №49

Share