29 січня — День захисника України?

29 січня, у день 91-ої річниці бою під Крутами, в м. Івано-Франківську відзначала цю подію обласна організація Спілки офіцерів України.

У заході взяли участь чисельні делегації офіцерів запасу всіх районів нашої області, представники організацій Спілки офіцерів із західних областей України: Рівненської, Львівської, Чернівецької і Тернопільської, а також захисники України з двох (протилежних) воюючих сторін – ветерани Великої Вітчизняної війни і вояки УПА на чолі з Головою Всеукраїнського братства УПА М. Зеленчуком.

На сцені обласного драмтеатру, де відбувалося це дійство, біля М.Зеленчука сидів генерал-майор Жуков, житель Івано-Франківська, учасник визволення від німецьких окупантів Івано-Франківська і Прикарпаття, інвалід І групи.

В урочистому вечорі взяв участь голова Спілки офіцерів України, полковник В.Білоус, депутат Верховної Ради ІІ – ІІІ скликань.

Військові ліцеїсти з Богородчан під звуки духового оркестру урочисто внесли Державний прапор України.

Свято відкрив голова обласної організації Спілки офіцерів України, генерал-хорунжий І.М.Лазор.

Пролунав Державний Гімн України. В своєму виступі голова Спілки офіцерів України, полковник Білоус відзначив, що цей захід – як свято Захисника України – вперше проводиться в Україні з ініціативи обласної організації СОУ і в день пам’яті героїв Крут. Всі учасники дійства одноголосно підтримали ідею проведення у цей день на державному рівні Дня Захисника України, звернулися до Президента України В.Ющенка з проханням видати відповідний указ.

У своїх виступах учасники свята наголошували на необхідності об’єднання зусиль нашої нації і, перш за все, її еліти, в т.ч. і офіцерів запасу, в цей складний період – наступу недругів різних мастей на нашу незалежність.

Потім відбувся святковий концерт, у якому взяли участь – художні колективи області.

Р. Церковнюк,
учитель предмета «Захист Вітчизни» Рожнівського НВК

Share