Нові видання: «Драма про Тараса»

Побачила світ книга Ярослава Яроша «Залізний Зек» (Івано-Франківське видавництво «Місто НВ»). Це драма про лауреата Шевченківської премії, уродженця Косівського району, поета-політв’язня Тараса Мельничука.

Ярослав Ярош «Залізний Зек»

Знайомство читачів із цією книгою відбулося у школі села Пістиня. До старшокласників і педагогів цього навчального закладу приїхав з Івано-Франківська автор — заслужений діяч мистецтв України, поет і драматург Ярослав Ярош.

Шановний гість розповів про свої зустрічі і творчі взаємини з Тарасом Мельничуком, про свою роботу над п’єсою. Пригадав, що після першого тюремного ув’язнення виснажений, але непокірний Тарас у пошуках роботи для прожиття звернувся до Косівського райвиконкому, чиновник якого запропонував поету-земляку працювати дорожнім робітником. І один з найвидатніших українських поетів в останній чверті двадцятого століття засипав шутром-гравієм ями та вибоїни на відтинку дороги Пістинь — Шепіт.

Вчителі-історики Пістинської школи зацікавилися також драматичною дилогією Я.Яроша «Керманич Повстанської Армії» про генерал-хорунжого Р.Шухевича (Т.Чупринку), котра була висунута на Шевченківську премію 2008 року, а також збіркою пісень Я.Яроша «Тайстра», розповідь про яку недавно звучала по Івано-Франківському обласному радіо. Ці книги ми отримали для шкільної бібліотеки.

Степан Василик

Share