Святкування Дня злуки в Космачі

22 січня щороку в Україні на державному рівні святкують День соборності. У цей день, 90 років тому, в Києві на Софіївській площі, було урочисто проголошено Акт злуки всіх українських земель в одну державу.

Проте майже століття наша земля була під чоботом різних окупантів і тривала звитяжна боротьба за реальне, а не декларативне втілення найсвятіших для української нації ідеалів – самостійної, ні від кого не залежної Української держави.

Дякуючи Богу, ми дочекалися святкувати 90-річчя від Дня злуки. Це свято було належно зорганізовано і проведено в с. Космачі.

Напередодні оргкомітет демократичних партій і організацій разом з головою осередку УРП Олексієм Кушнірчуком розробив план заходів для проведення цього свята. У неділю, 25 січня актовий зал сільської школи був заповнений.

У президії депутат райради Юрій Кравчук та головуючий Олексій Кушнірчук. Звучить Державний Гімн України, а дві школярки в гуцульському вбранні відкривають завісу сцени, на якій — стенд із портретами М.Грушевського, С.Петлюри та Є.Коновальця.

Перед початком зібрання священик греко-католицької громади села о. Ігор Андріюк провів молебень, і привітав усіх присутніх зі святом. Вихованці дитячого садка Христина Кравчук, Володик Попович та Марічка Олексюк продекламували вірші про Україну (під керівництвом виховательки Надії Остафійчук).

Цікаву і змістовну доповідь підготувала і прочитала завідувач сільською бібліотекою Анна Рибчук, співдоповідачем була вчителька Плаюцької початкової школи Наталія Рибчук. Вони добре і дохідливо намагалися розповісти присутнім про події тих років, про їх лідерів, та яке велике значення мала злука 1919 року. Пізніше виступили депутат райради Юрій Кравчук, Олександр Кобилянський, Дмитро Линдюк, директор школи Юрій Семчук, Олексій Кушнірчук та автор цих рядків.

Порушили болючу тему сьогодення – кризу, немає єдності у нашому суспільстві, зневага до державних інституцій: Президента України, державних символів, мови.

На закінчення гурт дівчат середньої школи виконав декілька пісень, колядок під музичним супроводом вчителя Василя Книшука.

Враховуючи те, що свято соборності України проведено в стінах школи, це повинно відіграти важливу роль у патріотичному і національному вихованні молоді. Варто й надалі дбати, щоб наше підростаюче покоління виховувалось на багатій спадщині історичних подій, під час які здобували незалежність для нашої неньки України.

Василь Петрованчук,
с. Космач.

Share