Померла Оксана Бандера

24 грудня на 92-му році життя в Стрию померла сестра Провідника ОУН Степана Бендери.

22 грудня Оксана Бандера відзначила свій день народження, їй виповнився 91 рік. До столітнього ювілею свого легендарного брата вона не дожила рівно тиждень.

У церемонії поховання взяли участь члени родини Степана Бендери з Івано-Франківська та Стрия (зокрема, родина Давидюків, внук С.Бандери з Канади — Степан Бандера), представники політичних партій та громадських організацій, сільська громада.

Прощалися з Оксаною Бандерою у сільській церкві Введення в Єрусалим, парохом якої в 1906-33 роках був батько п. Оксани — отець Андрій Бандера.

Поховано пані Оксану на сільському цвинтарі села Старий Угринів, поруч з могилою матері та сестри Марти.

Оксана Бандера закінчила Стрийську гімназію, вчителювала у 1939-1941рр. У 1941 році її разом з сестрою Мартою та батьком арештували. На вимогу публічно засудити діяльність свого брата сестри відповіли категоричною відмовою. Сестри Бандери були звільнені у 1960 році, але в Україні їм проживати не дозволили. 48 років Оксана провела у засланні й тільки у 1989 році приїхала на Батьківщину. Завдяки втручанню львівської влади, у 1991 р. Оксана Бандера отримала документи про реабілітацію й змогла прописатися у родичів.

Стрияни обрали Оксану Бандеру почесною громадянкою міста. У 2006 р. Президент України нагородив її орденом «Княгині Ольги» III ступеня.

За інформацією управління культури ОДА

Share