АТ «СКІФ-АВТО» — 50!

Древні римляни говорили, що дорога — це життя. Для Косівського акціонерного товариства «СКІФ-АВТО» це дійсно так. Уже 50 років дорогами району, області та України курсують його автобуси та автомобілі, даруючи людям радість зустрічей, доставляють вантажі.

А починалось усе у січні далекого 1959 року, коли згідно з наказом Станіславського облавтотресту було створено Косівський вантажний автотрест, в якому було лише 12 вантажних автомобілів, переданих з інших автогосподарств.

Пасажирські перевезення почали здійснювати у 1964 році — тоді було закуплено перший автобус марки ЗІС. У тому ж році автопарк було реорганізовано в Косівське АТП-08034.

Розквіт автопідприємства припав на 1970 рік, коли в ньому налічувалось до 200 одиниць вантажного й пасажирського автотранспорту. Та наприкінці січня 1971 року воно було реорганізоване в Косівську автоколону Коломийського АТП-08033.

У кінці 80-их років минулого століття колектив автоколони звернувся до Мінтрансу УРСР із клопотанням про відокремлення, в результаті чого 24 грудня 1990 року на базі Косівської автоколони було створено АТП-12641.

Завдяки цій реорганізації, за короткий термін було поновлено рухомий склад, зведено адміністративний будинок та складські приміщення, розширено мережу пасажирських маршрутів.

Наступну реорганізацію Косівське АТП пережило наприкінці 1995 року. На його основі було створене акціонерне товариство «СКІФ-АВТО».

Зараз товариство нараховує 59 одиниць автотранспорту, в тому числі: 43 автобуси, 12 таксомоторів, 3 вантажні автомобілі. Колектив підприємства налічує 108 осіб, з них 72-водії.

Для забезпечення якості та зручності перевезень при підприємстві є ремонтний підрозділ з усіма необхідними дільницями. Відкрито магазин автозапчастин та будматеріалів. З турботою керівництво АТ «СКІФ-АВТО» ставиться до своїх працівників, тому при підприємстві діє хороша їдальня.

Косівське АТ розташоване у зручному місці — на правому березі р. Рибниці, у центрі міста. А за своїм економічним потенціалом воно посідає одне з чільних місць серед провідних підприємств району.

Косівське АТ «СКІФ-АВТО» за сумлінну працю та вагомий внесок у розвиток економіки України було відзначено дипломами та грамотами Міністерства економіки України та Українського союзу підприємців.

Я. Тимофійчук

Share