В день Святого Миколая

Грудень — місяць довгоочікуваних, загадкових та чарівних свят. Серед них свято Миколая. Наші діти, як, власне і ми, дорослі (все ж залишаємося дітьми, бо так віримо в казки) 19 грудня чекаємо подарунків.

Але не всі можуть бути в цей день вдома, в колі родини, сім’ї. Так трапилося і в мене. Хвороба. Лікарня. Заклопотані лікарняні будні. І … очікування Миколая.

— Нас будуть вдома чекати подарунки, бо тут, в лікарняній палаті Святий Миколай не знайде нас — казала я своїй донечці.

Але без дива не буває. Несподіванкою став ранок, коли всіх діточок та батьків, медперсонал дитячого відділення ЦРЛ (завідувач В. В. Дяк) зі святом привітав отець-декан УПЦ-КП Іван Близнюк, а потім було вручення солодких подарунків від районної державної адміністрації. (голова Я. І. Шинкарук).

Ще не встигла малеча посмакувати солодощами та висловити медсестрам свої емоції (а медсестри у відділенні дуже уважні та чуйні, справжні професіонали), як треба квапитися на театралізоване дійство, яке підготували діти Косівської станиці Національної скаутської організації України „Пласт”. Там діти не були просто глядачами, а брали безпосередню участь у заході.

Можливо, ще б пролунав не один віршик з уст найменших пацієнтів, але дитяча допитливість кликала розпаковувати нові подарунки від Крайової пластової старшини з Німеччини, Баварського Червоного хреста та особисто від пані Ольги Ткаченко, яка сама хворіє, але не полишає доброчинні справи. Це також результат багаторічних взаємовідносин та співпраці у доброчинності Косівської станиці Національної скаутської організації „Пласт”, яку очолює Ростислав Теодозійович Мартинюк, завідуючої дитячим відділенням ЦРЛ Валентини Вадимівни Дяк та меценатів з Німеччини.

Адже сам Миколай, за легендою, весь свій великий спадок, що йому залишили батьки після смерті, роздав бідним та хворим. Бог визначив йому вічне духовне життя на небі і дав можливість раз на рік приходити на землю з дарунками до щирих, чесних дітей і дорослих.

Як добре, що в цей, такий неординарний час, знаходяться люди, які наслідуючи Святого Миколая, допомагають тим, хто найбільше цього потребує.  І нехай це безкорисливе добро відобразиться у здійсненні Ваших духовних та матеріальних мрій, нехай Боже благословення та успіх завжди будуть з Вами.

А ми пам’ятаємо, що Святий Миколай — це не тільки матеріальні, але й духовні подарунки, щедрість, доброта, любов до ближнього, доброчинність.

Марія Гончук

Share