Будуй свою кар’єру в Україні

У приміщенні Народного дому м. Косова 25 листопада відбувся профорієнтаційний захід — ярмарок професій «Вибирай професію — будуй свою кар’єру в Україні». Його організатором став районний центр зайнятості.

В заході взяли участь заступник голови РДА М.Г.Васкул, начальник відділу освіти РДА В.Я.Козьменчук, директор центру зайнятості Т.Г.Кобилюк, учні та вчителі Яблунівської, Яворівської, Косівських загальноосвітніх шкіл №1 та №2, Косівської школи-інтернату гімназії, представники вищих та професійно-технічних навчальних закладів Косівського і Коломийського районів, а також кращі роботодавці району.

Мета заходу — надати учням шкіл інформацію про професії та спеціальності, за якими проводять навчання освітні заклади Косівського та Коломийського районів, допомогти молодим людям у правильному виборі професії з врахуванням їхніх інтересів, нахилів, здібностей та потреб ринку праці.

Участь у ярмарку професій взяли 5 навчальних закладів, а саме: Косівський інституту ПДМ ЛНАМ, Коломийський індустріально-педагогічний технікум, Кутське ПТУ №36, Коломийське ВПУ №17 та Яблунівський МНВК. Першочерговим завданням ярмарку професій було відновлення престижу робітничих професій.

Розпочав захід директор центру зайнятості Т.Г.Кобилюк. Він побажав учням не помилитись з вибором професії. Зазначив також, що без кваліфікованого робітника немає майбутнього країни, адже він — основа економіки. На сьогодні потрібні на ринку праці такі професії: кухар, пекар, муляр, штукатур, електрогазозварник, столяр та інші.

Заступник голови РДА М.Г.Васкул та начальник управління освіти РДА В.Я.Козьменчук подякували організаторам за цікаве свято професій, побажали молодому поколінню вірно обрати свій життєвий шлях, наголосили на тому, що такий важливий крок повинен бути добре виваженим, цілком усвідомленим, інакше юнаків і дівчат чекає розчарування, даремно витрачені роки та батьківські кошти.

Зорієнтуватись у світі професій учням допомогли представники вищих та професійно-технічних навчальних закладів Косівського і Коломийського районів. Вони доступно та цікаво презентували ті професії, за якими проводиться навчання у їхніх закладах.

Виступили на цьому заході і кращі роботодавці району: директор ТзОВ «Тирлич» В.М.Кравчук і директор ТзОВ «Віто» І.В.Сусак, які мають потребу саме в кваліфікованих робітничих кадрах і гарантують їм гідну заробітну плату. Ігор Васильович сказав, що вищу освіту можна здобути заочно, працюючи на підприємстві кваліфікованим робітником, отримуючи достойну заробітну плату.

Після закінчення заходу представники навчальних закладів залишили у книзі відгуків та пропозицій свої подяки та побажання.

Перед кожним випускником постає нелегке завдання: зробити крок, який впливатиме на його долю. Тому хочеться побажати всім старшокласникам зорієнтуватись у світі професій і обрати професію до душі, стати справжнім професіоналом своєї справи.

Іванна Кифорак,
головний спеціаліст відділу
активної підтримки безробітних
Косівського районного центру
зайнятості

Share