3 грудня — Міжнародний день інвалідів

Надіймось, чекаймо, молімся…

Цьогорічний День інваліда ознаменований тим, що нарешті Україна підписала Конвенцію про права інвалідів, яку Генеральна Асамблея ООН прийняла 13 грудня 2006 року.

Отже, дасть Бог, з часом ми, інваліди, житимемо за світовими стандартами. Це значить, що кожний матиме можливість знайти застосування своїм можливостям незалежно від ступеня інвалідності, тобто діти (навіть з відсталістю розумового розвитку, вражені аутизмом чи даунята) зможуть здобувати освіту, професію і, відповідно рівню, доступно для них працювати; у нас зникнуть проблеми із засобами пересування — словом, нам відчиняться всі двері до нормального загальнолюдського життя у суспільстві. Дай то, Боже, дочекатися, дожити, як не нам, то хоч тим, хто тільки народився.

Молюся з усіма Вами, щоб у нашого Уряду, приголомшеного кризою, в бюджеті 2009 р. знайшлися кошти і на наші візки, і на зручні милиці, і на оздоровчі путівки для всіх категорій, а не лиш для інвалідів війни, і на автопротезування для тих. хто по 17 років чекає на той пільговий автомобіль, що дав би можливість більш-менш повноцінно жити і працювати; і на те, щоб забезпечити нас доступними умовами і працею, котра дасть можливість достойно жити; і тими пільгами, що тільки теоретично та на папері бозна-відколи маємо.

Вкотре вже, і цього року також, звертаюсь зі словами: «Надіймось, чекаймо, молімся за це!».

Надіюсь також, що і наша місцева влада також зуміє в цей день цати відчути інвалідам, що про них не забули. Надіюсь, що голови місцевих рад сіл Микитинців, В.Рожина, Пістиня і, особливо, Рожнова, нарешті знайдуть час і не побояться зібрати в селі збори інвалідів та обрати голів первинних осередків і таким чином дати можливість інвалідам свого села мати зв’язок з усіма організаціями, що входять у Всеукраїнську організацію інвалідів і знаходяться під її опікою і правовим захистом.

Не впадайте у відчай, давайте про себе знати. Навколо дуже багато добросердечних щирих людей. Просіть Господа, щоб послав їх у Ваше життя, у Ваш дім. Полегшення Вам і в цей день, і на щодень.

Вимолюйте собі у Господа кожний безболісний день, виборюйте у хвороби кожний крок, а у чиновників — право на життя. Хай щастить!

М. Смєлік,
голова громадської районної
асоціації інвалідів

Share