Зовнішнє Незалежне Оцінювання 2009 року

Зовнішнє незалежне оцінювання 2008 року було однією з найбільш успішних і масштабних реформ в історії Української незалежної держави. Позитивний досвід буде продовжено і в новому 2008-2009 навчальному році. Станом на 1 жовтня ц. р. затверджено ряд нормативно-правових документів, що визначають основні перспективи ЗНО-2009.

Нижче подаємо основні особливості ЗНО-2009.

Кількість предметів

Кожен учасник ЗНО матиме змогу пройти не більше п’яти тестувань. Українська мова та література залишається обов’язковим тестом. Решта 4 предмети можна вибрати з наступного.переліку: історія України, математика, біологія, фізика, хімія, географія, одна з іноземних мов (за вибором) — англійська, німецька, французька, іспанська.

Зарахування результатів ЗНО як державної підсумкової атестації

Оцінка за тест за шкалою 1-12 балів обов’язково зараховується як результат державної підсумкової атестації для випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти 2009 року.

Зарахування результатів ЗНО як вступних випробувань до вищих навчальних закладів

Оцінка за тест за шкалою 100-200 балів зараховується як вступне випробування при вступі до ВНЗ І-І\/ рівнів акредитації за умови, що вона становить 124 і більше балів. Вищий навчальний заклад має право встановити на окремі спеціальності більшу кількість балів, необхідну у сертифікаті з профільного предмета. У ВНЗ проводяться тільки творчі конкурси цля майбутніх фахівців з мистецтва, архітектури, фізичної культури, журналістики.

До 1 листопада 2008 р. ВНЗ повинні затвердити свої правила прийому та оприлюднити перелік предметів (вступних випробувань), з яких абітурієнти подаватимуть сертифікати УЦОЯО.

Нові Умови прийому ліквідували пільги при вступі для осіб, які навчалися на підготовчих відділеннях. У загальному конкурсі також братимуть участь і медалісти.

Терміни ЗНО-2009

Незалежне тестування проводитиметься у травні-червні 2009 року. МОН України визначило, що учні 11-х (12-х) класів повинні завершити вивчення навчального матеріалу до 1 травня 2009 року. Впродовж травня у школах будуть організовані індивідуальні та групові заняття з підготовки випускників до ЗНО. Проведення реєстрації учасників ЗНО-2009 планується у термін з 1 грудня 2008 р. по 1 березня 2009 р.

Програми ЗНО-2009

Міністерством освіти і науки України затверджено програми ЗНО-2009. Ознайомитися з ними можна на сайті УЦОЯО www.testportal.gov.ua. Вони визначають змістові параметри тестів, вимоги до рівня знань, вмінь та навичок учасників зовнішнього оцінювання.

Проведення пробного тестування

14 та 21 березня 2009 року в Україні буде проведено пробне тестування. Його мета — ознайомити майбутніх учасників ЗНО з процедурою зовнішнього оцінювання.

Пробне тестування має ряд особливостей:

• Воно є платним для учасників і неприбутковим для організаторів та буде проводитись за кошти фізичних і юридичних осіб.
• Кожен учасник пробного тестування може вибрати не більше 2-х предметів з двох груп. Перша — українська мова та література, історія України, біологія, географія (14 березня). Друга група — іноземна мова, математика, хімія, фізика (21 березня).
• Пункти пробного тестування створюються у районних центрах та містах обласного значення.
• Реєстрація осіб, які бажають пройти пробне тестування, здійснюватиметься з 1 листопада до 1 грудня 2008 року тільки через мережу Інтернет на сайті Івано-Франківського РЦОЯО www.test.if.ua.
• Для реєстрації необхідно зайти на сайт www.test.if.ua. заповнити заяву-реєстраційну картку; роздрукувати квитанцію на сплату вартості послуг для проведення пробного тестування та персональну інформаційну картку про час та місце пробного тестування; оплатити впродовж семи днів вартість тестування в установах банку.
• Учасникові, який зареєструвався і не з’явиться на пробне тестування, кошти не повертаються. Він матиме змогу впродовж трьох днів з’явитися на свій пункт пробного тестування та отримати примірник тестового зошита і правильні відповіді до тестових завдань.
• Пробне тестування не оцінюватиметься. Після завершення роботи, при виході з аудиторії, кожен /часник отримає правильні відповіді і зможе самостійно перевірити свій рівень знань.

Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти тел.(факс) 55-31-55.

Share