Дарунок спонсорів

Приємна подія відбулася нещодавно у Косівській центральній лікарні: вона отримала спонсорський дарунок — новий фіброгастродоуденоскоп.

З цієї нагоди в актовій залі лікарні зібралися майже всі працівники. Головний лікар Косівської ЦРЛ І.В.Фазан представив гостей — голову райдержадміністрації Я.І.Шинкарука, заступника голови РДА М.Г.Васкула та організатора проекту спонсорської допомоги Р.Т.Мартинюка. Іван Васильович розповів, чим живе лікувальний заклад, з якими проблемами зустрічається у роботі, а також наголосив на важливості спонсорської допомоги.

Адже апарати такого класу є лише у двох обласних лікарнях, і відтепер він буде і в Косівській ЦРЛ. А це дуже важливо для нашої місцевості, бо дозволить людям обстежуватись, не їдучи до обласного центру. Перед присутніми виступив голова РДА Я.І.Шинкарук, який в першу чергу подякував організаторам проекту спонсорської допомоги, і наголосив, що знає про труднощі, які доводиться долати медпрацівникам у своїй щоденній роботі, а також запевнив присутніх, що райдержадміністрація буде допомагати вирішувати їх.

Розуміння проблем і підтримку відчули присутні і у виступі заступника голови РДА М.Г.Васкула. Організатор проекту, голова пластової організації, депутат районної ради Р.Т.Мартинюк розповів, що фіброгастродоуденоскоп — апарат фірми «Олімпус», коштує 74 тис. грн. Компанія «Ніко», що торгує автомобілями, є засновником Всеукраїнського благодійного фонду «Крона» (голова правління — Олена Геннадіївна Мацібох), який і допоміг придбати апарат значно дешевше.

Ростислав Теодозійович висловив надію, що цей подарунок допоможе косівським лікарям швидше діагностувати захворювання та лікувати їх. Лікар-ендоскопіст Анатолій Васильович Цяк розповів, що перший подібний апарат подарував лікарні ще на початку 90-х років тодішній депутат Верховної Ради України Р.Шпек. Новий апарат набагато кращий і досконаліший, але для його повноцінної роботи потрібно ще придбати комп’ютерну систему з монітором.

Головний лікар І.В.Фазан показав гостям лікарню, ознайомив їх з господарськими проблемами, які слід вирішити якомога скоріше. Підтримка влади і спонсорів дуже потрібна лікувальному закладу, щоб повноцінно функціонувати та надавати допомогу хворим.

Я. Тимофійчук

Share