Тюдів — золота долина Карпат

На туристичній карті Карпат село Тюдів відоме давно, бо саме тут є славнозвісна Сокільська скеля, на якій було встановлено перший в Україні пам’ятник Т. Шевченку.

Спорудження Сокільської спортивно-оздоровчої бази розпочало новий приплив туристів, які їдуть сюди не лише помилуватися чудовими краєвидами Карпат, але й оздоровити себе, зайнятися екстремальними видами туризму. Все більшого поширення у селі набуває зелений туризм, окремі господарства пропонують приїжджим цілий комплекс послуг, а в перспективі — побудова міні-баз-кемпінгів, які могли б задовольнити потреби найвибагливіших туристів з усього світу.

Тюдів має велику перспективу розвитку туризму, тут є все: і кришталево чиста вода Черемошу, і високі гори із традиційними для нашого краю високими смереками, і чисте гірське повітря, і багатство фруктів, і привітні, підприємливі люди, які хочуть, щоб їхня мала батьківщина процвітала. До таких належить і Тюдівський сільський голова Василь Васильович Слижук. Він розповів нам, що в селі все більшої популярності набувають екстремальні види водного туризму, зокрема відкрито водний маршрут Устеріки-Тюдів. У зв’язку з цим планується побудова водних туристичних притулків для туристів-екстремалів.

Василь Васильович — дуже цікава, непересічна людина, яка не лише вболіває за своє село, але й робить все для того, щоб воно стало одним з найкращих населених пунктів України. Колишній підприємець, він добре розуміє, що рушієм поступу є кошти і рішучі дії, а не дешевий популізм.

За три роки свого головування Василь Васильович зробив багато. Насамперед серйозно підійшов до вирішення земельного питання в селі. Сільським головою в с. Тюдові була запрошена землевпорядкувальна організація, яка допомагає на місці швидко і документально вирішити всі земельні питання.

Наполегливий і принциповий Василь Васильович багато доброго зробив для свого села, зокрема газифіковано амбулаторію, дитячий садок, сільську раду, зроблено внутрішній і зовнішній ремонти приміщення сільської ради.

Не кожне село не лише в нашому районі, але й у всій Україні може похвалитися тим, що у нічний час головні його вулиці освітлюються.

А в Тюдові освітлюється половина головної вулиці, а в другій половині роботи по освітленню ще ведуться. Для цього із бюджету було виділено лише 5 тисяч, а решту коштів виділила для цієї мети, підприємець Слижук Ольга Василівна — дружина Василя Васильовича. У дитячий садочок виділила кошти для придбання килима.

При сприянні голови закуплено форму для сільської футбольної команди, спеціальну косилку для стадіону.

Центром культосвітньої роботи в селі є Народний дім. І про нього дбає В. В. Слижук. Уже зроблено кошторис на його капітальний ремонт. Планується використати гроші сільської ради. Придбана апаратура для проведення дискотек. Мріє сільський голова про те, щоб у Народному домі були тепла підлога та євро-вікна.

Діти — майбутнє села і країни, тому з особливою теплотою і розумінням Василь Васильович ставиться до школярів і потреб школи. Сільський голова частий гість шкільної молоді. Без нього не обходиться в школі жодне свято першого дзвоника, завжди присутній він і на випускних балах. В.Слижук започаткував чудові традиції — особисто царує школярам цінні дарунки. Малеча отримала магнітофон, а старшокласники — світломузику для проведення шкільних дискотек. Вирушаючи у самостійне життя, найкращі випускники школи отримують від сільського голови «грошові» конверти. Купюри із них юні тюдівчани зберігають як талісмани, бо вірять, що від щедрої людини з легкої руки і гроші ведуться.

У дружній родині Слижуків виростають хороші діти. Син Назар — підприємець, а розумниця доня Соломійка — дев’ятикласниця Косівської гімназії.

Впевнено іде по житті Василь Васильович Слижук, бо він добрий син і добрий господар свого села, чудової місцини України, яку з гордістю зовуть Золотою долиною Карпат.

Ярослав Тимофійчук

Share