Автору «Мойсея» присвячено

27 серпня 2008 року, м. Косів. Біля пам’ятника Івану Франкові — святочне зібрання.

У підніжжі пам’ятника — квіти від райдержадміністрації, районної та міської рад, просвітян і освітян. Це громадськість міста і району відзначає 152-у річницю від дня народження Великого Каменяра.

Як і попередніх 18 років поспіль, просвітянський чоловічий хор «Гомін» під диригуванням Мирослава Дзьоби виконує «Вічний революціонер», І чи не натхненніше співає юнак — наймолодший учасник хору Роман Кабин.

Як і завжди, вступне слово виголошує голова районного просвітянського об’єднання «Рідне слово», лауреат премії ім. Василя Стефаника, поет Богдан Радиш. Він і веде святочний захід.

Про досить цікаві факти із життя і творчості Івана Франка, пов’язані з Косівщиною і в загальному, розповідає бібліотекар Центральної районної бібліотеки Наталія Сабадаш. Твори Каменяра декламують філологи Тадей Яницький і Роман Кабин.

На такому гарному зібранні випала честь отримати грамоти з рук свого тренера Володимира Хлопкова та директора районного Центру дитячої творчості Мирослава Соколюка юним шахістам — переможцям та учасникам турніру, присвяченого Дню незалежності. Традиційно він розпочинається 24 серпня і закінчується 27 серпня — у день народження Івана Франка.

Завершилися урочистості емоційним публіцистичним словом заступника голови райдержадміністрації Миколи Васкула. Від імені районної ради участь у заході взяв Святослав Перцович — заступник голови цього виборного органу.

Василь Глібчук

Share