«Благословенний будь, наш роде, що твориш пісню і життя»

Під такою назвою на базі Старокутського народного дому проведено районний семінар для працівників культури клубного типу. Основою семінарського навчання було сімейне та родинне виховання, роль клубних закладів культури в організації виховання молодого покоління, сімейного та родинного дозвілля.

Семінар відкрив директор Косівського районного народного дому Василь Звіздарик, заслужений працівник культури України.

З історією села Старі Кути ознайомив сільський голова Василь Цикаляк.

Провідний спеціаліст, методист обласного навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття Валентина Яковишина висвітлила питання сімейного та родинного виховання і роботи народних домів в організації їх дозвілля.

Головний спеціаліст у справах сім’ї та молоді Косівської РДА Олександра Шиндро у своєму виступі зосередилась на ролі батьків у вихованні підростаючого покоління.

Про Народний дім с. Старих Кутів, який став центром культури і відпочинку, розповіла його директор Ганна Мартинів, котра вже більше 20 років працює на цій посаді. Народний дім сприяє духовному розвитку, вихованню високої моральності, естетичних смаків різних вікових категорій жителів даного села.

Учасники районного семінару, гості були вражені виступами сімейного ансамблю бандуристів, сімейного дуету Ковалюків та Букатчуків, дуету сестер-близнюків Бойчуків, сімейних ансамблів родини Бринських, Розвадорських, Лазориків, Гусаків. Всі ці люди — щирі українці, не шкодуючи свого часу, беруть участь у гуртках аматорського народного мистецтва в Народному домі, відроджують, зберігають і розвивають народну творчість, традиції. Виступи сімейних ансамблів села переросли у родинне свято, на закінчення якого новостворений родинний хор під керівництвом вмілого, професійного хормей-стра Маркіяна Ковалюка виконав пісню «Єднаймося, люба родино!».

У роботі семінару взяли участь директори народних домів сіл Кривоброди, Черганівки, селища Кутів. Учасники семінару подякували сільському голові Василю Цикаляку, директору Народного дому Ганні Мартинів, керівнику аматорських колективів Маркіяну Кова-люку за такий цікавий і корисний захід.

Від відділу туризму і культури їм було вручено грамоти. А Маркіяну Ковалюку з нагоди його 70-річчя від дня народження голова райкому профспілки працівників культури Ірина Баранюк вручила грошову премію.

По закінченні виступів сімейних ансамблів та родин, їхнім учасникам було надано цінні подарунки, які вручила Олександра Шиндро.

Хочеться висловити подяку також методисту районного організаційно-методичного центру Дарії Багрій за належну підготовку семінару.

Зіновій ФЕДОРЕНКО,
методист Косівського
організаційно-методичного
центру відділу культури і
мистецтва РДА.

Share