Зупинимо СНІД, доки він не ЗУПИНИВ нас!

16 травня — День пам’яті померлих від ВІЛ СНІДу

Небезпечне захворювання — вірус імунодефіциту людини ВІЛ/СНІД турбує сьогодні весь світ. На жаль, не оминуло воно і нашу країну.

Сьогодні Україна займає перше місце в Європі та шосте — в світі за швидкістю розповсюдження ВІЛ і хворих на СНІД. На даний час в Україні 440 тис. людей ВІЛ-інфіковані. Щоденно в країні інфікується ВІЛ близько 50 осіб, 8 громадян помирають від СНІДу. Серед ВІЛ-інфікованих в Україні близько 65% — це молоді люди віком 15-29 років.

Кожному слід пам’ятати: інфікування здебільшого є наслідком власної поведінки людини. Головним фактором ризику зараження ВІЛ-інфекцією є введення наркотиків ін’єкційним шляхом та ранні, безвідповідальні статеві відносини.

Попередження поширення ВІЛ/ СНІДу в країні — один з найважливіших пріоритетів діяльності Уряду, що знайшло своє підтвердження в Національній програмі забезпечення профілактики ВІЛ-інфекцій, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2004-2008 роки.

Про важливість даної проблеми свідчить і Указ Президента України «Про додаткові невідкладні заходи щодо протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні», в якому визначено за необхідне невідкладно здійснити спрямовані на зниження темпів поширення ВІЛ-інфекції комплексні заходи щодо підвищення ефективності первинної профілактики ВІЛ/Сніду га забезпечення доступності необхідного лікування для ВіЛ-інфікованих і хворих на СНІД.

У травні 2008 року Косівський районний центр соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді проводить інформаційно-просвітницький місячник «Зупинимо СНІД, доки він не зупинив нас». Мета — інформувати дітей, молодь та населення району про загрозу ВІЛ-інфекції СНІД, формувати мотивацію до здорового способу життя і безпечної поведінки.

ВІЛ/СНІД — це проблема, яка стосується кожного. І кожен для себе повинен запам’ятати: єдина зброя проти СНІДу — це знання і власна обережність.

В. Кічеряк,
начальник відділу соціальної
роботи Косівського районного
центру соціальної служби для
сім’ї, дітей та молоді
.

Share