Космачанин Юрія Полєк — актор і старший солдат

Сьогодні ми перенесемося в чудове театральне місто Львів, і вашій увазі представимо актора Львівського театру ляльок Львівський театр ляльок — Юрія Полєка.

Юрій родом з мальовничого села Космач Косівського району Івано-Франківської області. Будучи студентом 3 курсу Прикарпатського університету ім. В. Стефаника, Юрій працював актором в Івано-Франківському національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка. Після завершення бакалаврату отримав запрошення від Коломийського академічного драматичного театру ім.О.І.Озаркевича, де став одним із провідних акторів театру.

Юрій Полєк

Юрій завжди шукав театр та проєкти, які могли йому дозволити експериментувати та створювати щось нове. Тож доля завела його до Івано-Франківського театру ляльок ім. М. Підгірянки, де він творив наступних 8 років.

Проте одного театру Юрі було недостатньо, тому упродовж цього періоду він брав участь у постановках й інших проєктів, як «Театр IF» (реж. А Кирильчук). А також став одним із засновників проєкту «Новий театр», де діяв як і актор. А потім була вистава «Стус», яка надихнула Юру до створення ГО «Театр ТуТ». Саме так і розпочалась нова творча сторінка режисерської практики. Спочатку була вистава «Тут і Там», наступною –постановка «Виставка віршів».

«Юра долучився до нашого колективу у 2021 році зі запальним бажанням змін та відкриттям нових можливостей для своєї реалізації», – згадує в.о. директора-художнього керівника Львівського театру ляльок Уляна Мороз.

Одночасно з новою сценою прийшло рішення і про освіту режисера. Юрій вступив на магістра до Рівненського державного гуманітарного університету на кафедру театральної режисури. І здавалось що попереду будуть нові вистави, гастролі, але повномасштабне вторгнення змінило всі плани.

Ранок 24 лютого Юрій прокинувся як всі інші від повітряної тривоги та пішов в театр, щоб допомогти прибрати укриття. І вже о 12 годині він був у військкоматі та мобілізувався стрільцем до 103 бригади ТрО м. Львова. У квітні 2023 року перевівся у 127 Харківську бригаду ТрО, в якій служить і до сьогодні у званні старший солдат при штабі.

«Юрій відданий, точний, завзятий. У його тонкій душі митця живе віра в добро та чітке розуміння, що таке зло», – відгукується Уляна Мороз.

Театр чекає з нетерпінням повернення Юрія Полєка, аби його діти та глядачі театру мали змогу побачити нові вистави з його участю. А вдома його чекає дружина Леся та його прекрасні дітки.

ДЯКУЄМО ТОБІ, НАШ ВОЇНЕ!

UNIMA — Ukraine

Share