В Кутах відбулася зустріч виїзної робочої групи з організації надання допомоги членам сімей загиблих ветеранів війни з родинами загиблих воїнів

15 березня заступниця голови обласної державної (військової) адміністрації Людмила Сірко разом із радником голови ОВА Володимиром Веркальцем, головним спеціалістом відділу роботи із зверненнями громадян ОВА Людмилою Гончарук, головним спеціалістом з соціальних та компенсаційних виплат управління з питань ветеранської політики ОВА Любою Василів, представниками районної військової адміністрації, районного ТЦК та СП, Пенсійного фонду, соціального захисту, бюро правової допомоги, Кутської селищної ради і міської лікарні зустрілися із сім’ями полеглих воїнів Кутської та Рожнівської громад.

У робочому засіданні взяв участь Кутський селищний голова Дмитро Павлюк.

Людмила Сірко розповіла про основні напрямки роботи управління ветеранської політики облдержадміністрації, яке очолює ветеран війни Роман Примич.

Детально окреслила основні напрямки реалізації державної політики у сфері соціального захисту сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України.

Присутні обговорили низку питань, з якими стикаються рідні загиблих, зокрема, роботи ВЛК-комісій, процедури визнання військового загиблим, допомоги на лікування членів сімей загиблих або військовослужбовців, які служать на даний час, оздоровлення членів родин загиблих, надання соціальних гарантій, розміру виплат членам сімей загиблих, щодо пільгового перевезення членів сімей загиблих в межах області та поза межами, виїзду за кордон, призначення, отримання грошових допомог, процедури визнання особи безвісти зниклою.

Йшлося про проєкти «Турбота про родину Героя» та про «Доступні ліки». Люба Василів окреслила ключові напрямки програми підтримки родин загиблих. За її словами, члени сімей полеглих захисників отримують матеріальну допомогу в сумі 50 тис грн., до роковин — 30 тис грн., також можуть подаватись на матеріальну допомогу особи, учасники бойових дій, особи з інвалідністю, які потребують лікування, кошти на оздоровлення. Родини померлих учасників бойових дій, ті, які загинули після мобілізації, – 15 тис грн.

Допомога в розмірі 25 тис грн. надається родинам зниклих безвісти. Дмитро Павлюк розповів про соціальні ініціативи громади щодо підтримки родин загиблих воїнів.

Йшлося про місцевий проєкт, в рамках якого торік оздоровилися 46 членів сімей полеглих захисників України, зниклих безвісти та сімей поранених військовослужбовців. Родини прийняв один із готелів Івано-Франківщини – «WELLLAND», що у місті Яремче. Також відбулася паломницька поїздка родин загиблих військовослужбовців Кутської громади до Зарваниці, організована БО Карітас Коломия і Кутською селищною радою.

Такі зустрічі у нашій громаді проводитимуться й надалі. Відтак запрошуємо всіх охочих до діалогу та спільного вирішення проблем рідних Захисників, котрі віддали свої життя за нашу країну.

Кутська селищна рада

Share