Виставково-конкурсна діяльність у Косівському центрі дитячої творчості

26 січня 2024 року у актовій залі музею закладу відкрилася виставка творчих робіт «Дивосвіт дитячих мрій і творчих злетів» вихованців гуртків образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва.

Дитячі роботи, які представили творчі й талановиті обдарування, — це неповторний світ креативних ідей та образів, натхненних думок і сподівань. Композиції юних художників, вихованців гуртків художньо-естетичного напряму, вже в котрий раз доводять, що джерело творчості справжніх талантів — невичерпне!

Наймолодші вихованці гуртка «Казкова скульптура» на виставку представили вироби з пластиліну — це малі казкові іграшки, сюжетні картини на теми: «Новорічні скульптури та композиції», «Казковий світ моря», «Життя лісових звірів» та роботи на космічну тематику. Вихованці гуртка «Народна керамічна іграшка» презентували скульптури та скульптурні композиції малих форм, створені з гончарної глини, а учні гуртка «Художня кераміка» підготували творчі роботи у стилі косівської кераміки.

Керівником даних творчих об’єднань є Піроцька Ліана Миколаївна.

Творчі малюнки, тематичні й сюжетні композиції створили і презентували юні художники — вихованці студії «Образотворче мистецтво» під керівництвом Харук Людмили Михайлівни, в яких поєднали різні жанри і техніки образотворчого мистецтва, графічні й живописні художньо-виражальні засоби. Колоритний пейзаж, графічний натюрморт, малюнки за мотивами духовної спадщини України та краю, композиції національно-патріотичного спрямування, — ось неповний перелік творчих завдань, які юні художники майстерно намалювали і доповнили експозицію виставки.

Учасниками виставки також є вихованці гуртка «Початкове технічне моделювання», які представили роботи за перше півріччя навчального року, а саме: макети замків, роботи на космічну тематику, роботи з пластиліну та новорічні композиції з паперу. Гурток «Паперопластика», який займається на базі Косівського ліцею ім. Михайла Павлика №2, представив роботи у різних техніках: паперопластика, витинанка, оригамі, аплікація та інші. Гурток «Виготовлення іграшок сувенірів», який працює на базі Косівської початкової школи, виготовили іграшки та сувеніри з різних матеріалів: тканин, фетру, паперу, природніх матеріалів.

Керівником даних гуртків є Погрибенник Любов Василівна.

Вихованці гуртка художньої вишивки «Ретязь» під керівництвом Солиджука Руслана Дмитровича на виставку представили власні творчі композиції, виконані в різних техніках художньої вишивки з поєднанням нетрадиційних матеріалів.

Майстровиті учні гуртка початкового технічного моделювання, який працює при Косівському ліцеї ім. Ігоря Пелипейка, представили колективну роботу «Різдвяна композиція» у техніці оригамі, паперопластики та плетіння з газетних трубочок.

Керівник — Корпанюк Світлана Миколаївна.

Експозицію виставки творчих робіт доповнили своїми роботами вихованці гуртків «Образотворче мистецтво», «Декоративно-ужиткове мистецтво», «Ткацтво» (керівник — Мартищук Іванна Михайлівна). Юні митці намалювали малюнки в техніці живопису гуашевими фарбами на теми: «Осінній пейзаж», «Мої домашні улюбленці», «Лісові мешканці», «Натюрморт», «Підводний світ», «Різдвяна тематика».

Вихованці гуртка «Ткацтво» виготовили колективні роботи в гобеленових техніках з елементами аплікацій.

Вихованці гуртка «Бісероплетіння» і «Декоративно-ужиткове мистецтво», який працює при Пістинському ліцеї, разом зі своїм керівником Кифорак Іванною Михайлівною вперше розпочали свою діяльність цього навчального року та досягли результатів. На виставку представлені роботи з використанням яскравої палітри кольорів: «Силянка» в техніці сітчастого плетіння, «Казкова гілочка» у техніці «петелька», а «Квіткове намисто», — в техніці круглої схеми. Робота «Дерево життя» — це перша колективна робота гуашевими фарбами, виконана в стилі мозаїки.

Неперевершеною родзинкою виставки стала композиція — торт «Сирна феєрія смаку», який створили вихованці гуртка «Вироби з сиру» при Шепітській гімназії (керівник Петращук Ольга Іванівна).

Цієї ж днини організована виставка фоторобіт переможців конкурсу юних фотоаматорів «За що я люблю осінь» та підведені підсумки.

Серед представлених 159 робіт вихованців гуртків визначено 32 переможні світлини. Цікавими були композиції у номінаціях «Побутові фотографії» та «Флора і фауна», а найбільше робіт представлено у номінації «Пейзаж». Значною активністю відзначилися вихованці гуртків «Декоративно-прикладне мистецтво» (керівник Мартищук Іванна Михайлівна), «Образотворче мистецтво» (Харук Людмила Михайлівна) та «Хореографічний» (Гащенко Лілія Леонідівна).

Насамкінець, відбулося нагородження гуртків, творчих учнівських об’єднань — учасників виставки творчих робіт вихованців гуртків художньо-естетичного напряму та відзначення переможців конкурсу юних фотоаматорів грамотами Косівського ЦДТ, що стало справжнім святом дитячої творчості.

Отож, ласкаво просимо завітати до нашої виставкової зали та переглянути виставку робіт вихованців гуртків образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та фотовиставку ««За що я люблю осінь»!

P.S. Особлива подяка вихованцям гуртків та педагогам самодіяльного напряму, які підготували концертні номери для святкового дійства: Вікторії Гальчук, вихованці театральної студії «16 – » (керівник Соколюк Оксані Богданівні) за презентацію авторського вірша «Ішла на Божу сповідь Україна», юним співачкам, учасницям вокального гуртка при Яворівському ліцеї (керівник Шаль Ірина Миколаївна) за пісенні подарунки, Аллі Петричук, вихованці ансамблю народних інструментів «Джерельце» (керівник Романів Зірка Кирилівна) за виконання мелодійної коломийки на скрипці, Вацику Максиму Михайловичу, музакомпаніатору, за музичне оформлення відкриття виставки, Кіт Надії Василівні, культорганізатору, ведучій заходу, за цікаву та змістовну програму.

Людмила Харук

Share