Зустріч із захисниками

Минулого тижня у Великорожинському ліцеї відбулася зустріч із захисниками-односельцями Віктором Сащуком і Мар’яном Карапчуком. Захід проводили у рамках відкритої виховної години для учнів 8 класу (класний керівник — В.І.Никифорак). Але на зустріч завітали також ліцеїсти інших класів.

Діти радо зустрічали воїнів, які нещодавно прибули у короткострокову відпустку, декламували для них вірші, говорили теплі слова. На зустріч запросили старосту села Івана Сащука, депутата Кутської селищної ради Івана Гасюка, дирекцію і педагогів ліцею. Спілкування відбувалось у щирій атмосфері. Наші захисники ділилися з присутніми враженнями, відповідали на запитання, давали цінні настанови.

Віктор Сащук розповів, що вони перебувають на Запорізькому напрямку.

«За весь час служби не дали ворогові просунутися вглиб, не віддали жодного клаптика нашої землі. Тримаємо лінію оборони вже дев’ять місяців. Ситуація на нашій ділянці фронту складна. Ворог обстрілює нас кожен день. Але ми стоїмо мужньо, боремося до кінця і обов’язково переможемо.

Хоча на війні на кожного з нас щосекунди полює смерть, ми сподіваємось на Божу допомогу і удачу. Гине багато наших побратимів. Про таке дуже важко говорити, коли ти майже щодня бачиш це на власні очі. Там немає відчуття страху смерті. Страшне саме очікування, що з тобою щось може трапитися.

І тому треба всім гуртуватися, щоб вигнати цю нечисть з нашої землі. Бо вони не зупиняться, дійдуть туди, куди їх пустять, знищать все на своєму шляху. Але ми віримо у власні сили. Наша армія вмотивована і буде давати відсіч», — зазначив Віктор Васильович Сащук.

Мар’ян Карапчук розповів, що разом із односельцем Віктором Сащуком служить на Запорізькому напрямку. Став до лав захисників добровільно. Вважає службу своїм обов’язком перед Батьківщиною і про свій вибір не жалкує. Каже, що хоч буває складно, — вони намагаються справлятися з усім і знаходити вихід.

— Ми твердо віримо у свої сили, у Збройні сили України, і у нашу перемогу, — зазначив захисник.

Зі щирими, теплими словами вдячності за самопожертву, мужність і відвагу до захисників звернулися староста села Іван Сащук і депутат Кутської селищної ради Іван Гасюк. Вони бажали нашим оборонцям якнайшвидшої перемоги і щасливого повернення додому. Учні ліцею подарували воїнам патріотичні малюнки, браслети-обереги, а директор школи М.М.Воротняк вручив героям грошову допомогу для їхніх потреб, зібрану під час благодійного ярмарку у школі.

Безмежно дякуємо вам, наші рідні захисники! Ми завдячуємо вам своїм життям, натомість — ви ризикуєте власним заради нас.
Вічна слава і пам’ять всім воїнам, котрі вже не побачать нашої перемоги.

Хочеться, щоб такі приємні зустрічі із дітьми та молоддю відбувалися вже під мирним небом України.

Лілія Заячук.
«Гуцульський край», №9, 3.03.2023 року

Share