У 2021 році Управління СБУ в Івано-Франківській області здійснювало комплексні заходи щодо запобігання та нейтралізації загроз у сфері захисту об’єктів критичної інфраструктури регіону

Понад 40 масштабних злочинних схем ліквідовано, кільком десяткам зловмисників повідомлено про підозри, 13 осіб засуджено. Серед них – високопосадовці держустанов.

У ході виконання заходів із нейтралізації схем запобігли:

  • нанесенню збитків бюджету на суму майже 72,9 млн. грн.;
  • укладенню 9 невигідних для об’єктів критичної інфраструктури держави угод на суму понад 130 млн. грн.;
  • виникненню 30 надзвичайних подій у регіоні, у тому числі на промислових об’єктах.

За цими викритими фактами:

  • розпочато 43 кримінальних провадження;
  • 40 особам повідомлено про підозру;
  • 25 обвинувальних актів направлено до суду;
  • засуджено 13 осіб.

Зокрема широкого резонансу набули спецоперації:

Особливу увагу приділяли спробам фінансово підтримувати терористичні організації та формування. Зокрема, задокументовано факт фінансування структурних підрозділів збройних формувань т. зв. «ДНР», підконтрольної окупаційним силам РФ на території окремих районів Донецької області.

У межах кримінального провадження за ч.3 ст. 110-2 ( фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України) Кримінального кодексу України зловмиснику повідомлено про підозру та пред’явлено обвинувачення. Суд визнав його винним у вчиненні злочину.

За викритими раніше фактами фінансування окупаційних сил 3 зловмисникам оголошено про підозри, 2 обвинувальні акти за ч. 5 ст. 27 та ч. 2 ст. 258-5 (фінансування тероризму) Кримінального кодексу України направлено до суду, 2 осіб засуджено.

Упродовж 2021 року СБУ продовжувала системні заходи з протидії злочинам, вчиненим у межах заходів із подолання наслідків стихійного лиха 2020 року на Прикарпатті.  Зокрема, СБУ викрила двох депутатів та двох посадовців селищної ради на махінаціях із бюджетними коштами, виділеними на подолання наслідків стихії. Зловмисникам повідомлено про підозру.

Для усунення причин масштабних повеней у майбутньому, викрито та задокументовано низку масштабних схем, пов’язаних із незаконною порубкою лісу та її контрабандним вивезенням за межі держави. Наразі повідомлено про підозру 5 особам, 4 обвинувальні акти направлено до суду.

Зокрема, найбільший резонанс викликали справи:

Share