Фестиваль ретроавтомобілів «Золота підкова»

17–19 вересня у Косові відбулася неординарна подія — авто-ретро фестиваль «Золота підкова — 2021», ініціатором якого був голова громадської організації «Косів гуцульський» Роман Хромейчук.

У 1939 році колона ретроавтомобілів з Польщі зупинилася на один день у Косові. У Романа Хромейчука виникла ідея провести такий фестиваль, і його підтримали однодумці. За невеликий термін часу з головою мотоклубу «Хайлендерс» В.Курищуком та іншими прибрали територію колишньої фабрики «Гуцульщина».

«Золота підкова» Косів 2021

Пан Роман є учасником ансамблю «Джерела» Косівського будинку культури. Разом з дружиною Іванкою виховують четверо дітей. Дочка Тетяна також брала участь у ретрофестивалі, демонструючи одяг 1920–1940 рр.

Роман Хромейчук вболіває за наше місто, тому хотів привернути увагу учасників фестивалю, показати їм неперевершену красу, мистецькі здобутки, щоб про Косів знали, у різних куточках України. Він любить наш гуцульський край, вболіває за Косів, хоче якнайбільше популяризувати наші звичаї і традиції.

Завітали на яскраве дійство представники авто-ретро клубів з Коломиї, Чернівців, Надвірної, Львова, Харкова та ін. Звичайно, що були місцеві власники ретроавтомобілів: косів’янин Віктор Кашинський, пістинчанин Олексій Тинкалюк, яворівчанин Петро Тинкалюк, кутчанин Ярослав Легкий, старокутчанин Орест Кулешір, Юрій Пошиванюк зі Смодної.

До приїзду учасників заходу ведучий Василь Юзепчук (професійний коментатор з Рівного) знайомився з моделями, які демонстрували одяг 1920–1940 рр. Гостей зустрічали з трембітами трембітарі з Яворова та оркестром під керівництвом Михайла Рудого.

Урочистості розпочалися з виконання Державного Гімну і підняття прапора. Досить цікавими були виступи Романа Хромейчука, Василя Курищука, Ореста Кулешіра та гостей зі Львова і Харкова. До присутніх з привітальним словом звернувся міський голова Юрій Плосконос.

Приємно, що на фестивалі були діти, молодь, жителі навколишніх сіл. Усі з цікавістю розглядали ретроавтомобілі, фотографувалися на згадку.

Вікторія Кушнірчук.
(Продовження — в наступному номері).

«Гуцульський край», №39, 24.09.2021 року

Share